Může se to zdát jako maličkost, ale vycestovat bez pojištění do zahraničí je ve skutečnosti obrovský hazard. Náklady za ošetření mohou narůst v nejhorším případě až do milionů korun. I za ošetření zranění při šlápnutí na mořského ježka však zaplatíte o mnoho tisíc korun zbytečně navíc. Neriskujte dluhy, raději si přečtěte více o tom, jak se pojistit správně a přitom levně.

Nejrychlejší a nejvýhodnější varianta?

Způsobů, jak si vyřídit pojistku, je hned několik. Při sjednávání zájezdu přes cestovní kancelář, je základní varianta většinou již v ceně, ale v tomto případě se musíte ještě informovat o možnosti připojištění. Lze ho sjednat i přímo přes vybranou pojišťovnu, nebo zvolit online sjednání pojištění na cesty do zahraničí a vše zařídit z pohodlí domova. Pomocí porovnávacího kalkulátoru sestavíte snadno tu nejvýhodnější variantu a zároveň můžete získat i slevu. Takové pojištění lze zřídit i v den samotného odjezdu.

U moře

Hodí se připojištění

Spousta lidí si myslí, že na cestu do států, které jsou součástí Evropské unie, postačí jen zdravotní kartička. Není tomu tak. Co hrozí? Čtěte zde. Základní sazby cestovního pojištění dosahují sotva několik desítek korun a ochrání vás během pobytu v cizině od vysokých částek, které byste za ošetření v případě nemoci nebo zranění museli platit ze svého. Velmi důležitá jsou však i nejrůznější připojištění. Určitě se hodí pojištění odpovědnosti, storna a ztráty nebo poškození zavazadel. V případě, že plánujete se v zahraničí věnovat sportům, informujte se, zda na váš sport není třeba připojištění (obvykle mají pojišťovny seznam rizikových sportů pro které je třeba sportovní připojištění).

Vodní skútr

Jakými způsoby lze získat slevu na pojištění?

Cena pojistky se odvíjí od délky pobytu, počtu pojišťovaných osob i rozsahu situací, na které se pojistíte. Při sjednání cestovního pojištění on-line můžete získat výraznou slevu, ale tím výhodné ceny nekončí. Další cenově výhodné nabídky lze získat například sjednáním skupinového pojištění pro celou rodinu nebo celoroční pojistky, která vás ochrání po celý rok při pravidelných cestách do zahraničí bez ohledu na počet výjezdů. Doslova za pár korun tak můžete předejít milionovým výdajům.