Znáte rčení o jehle v kupce sena? Podobně se může jevit i hledání bytu v Praze. Ačkoliv se zdá, že je nabídka volných bytů ohromná, těch vyhovujících je podstatně méně. A pokud jste se dala do pátrání po ideální adrese bez pomoci realitní kanceláře, máme pro vás několik skvělých tipů. Nepřestávejte číst a dozvíte, na co si dát pozor.

Pronájem, nebo vlastní bydlení?

V prvé řadě byste si měla ujasnit, zda vás zajímá spíše pronájem bytu Praha, nebo se chcete usadit a natrvalo. Pokud o sobě víte, že dlouho nevydržíte na jednom místě (třeba proto, že často měníte zaměstnání), volte pronájem. Ve vlastním bytě zase z dlouhodobého hlediska ušetříte.

 pronájem bytů v Praze
Výhodný pronájem bytů v Praze nabízí Rezidence Topolová

Kvalita bytu

Než podepíšete nájemní či kupní smlouvu, důkladně se s bytem seznamte. Ideální bude, když si s sebou vezmete na pomoc odborníka, který prostory zkontroluje po technické stránce a upozorní vás na případné nedostatky. Byt může být na první pohled perfektní, ale časem se mohou projevit skryté závady. Jinými slovy – nepodléhejte prvnímu dojmu.

Lokalita

Místo, ve kterém se byt nachází, je možná ještě důležitější než samotné bydlení. A to z jednoho prostého důvodu. Zatímco případné nedostatky v interiéru vždy nakonec napravíte, s lokalitou nic moc neuděláte. Proto se v okolí projděte a zjistěte, jak jsou na tom občanská vybavenost a dopravní dostupnost. Dalšími kritérii jsou úroveň bezpečnosti a dostatek zeleně.

 Rezidence Topolová
Rezidence Topolová se nachází na atraktivním místě v Praze 10

Bydlení, které si můžete vyzkoušet

V případě, že se spokojíte s menším bytem, máme pro vás konkrétní tip. Garsoniéry a byty 1+1 na pronájem najdete v aktuální nabídce oblíbeného multifunkčního ubytovacího zařízení Rezidence Topolová v klidné lokalitě Zahradního města. Zároveň jsou zde i byty na prodej Praha – kromě garsoniér a 1+1 také větší 2+1. Třeba se vám bude na Praze 10 líbit natolik, že se zde rozhodnete zůstat a koupíte si vlastní byt.