Trápí vás neustálé střídání teplot, kdy jeden týden je horko a další týden se prudce ochladí o desítky stupňů? Pořídili jste si na svou zahradu k rodinnému domu bazén, ale kvůli počasí ho nemůžete využívat tak často, jak byste chtěli? Počasí prostě neporučíte. Délka koupací sezony je sice počasím ovlivněná, ale se správným vybavením se dá prodloužit. A to až o několik týdnů. Jak?

Stačí zastřešení

Nejlepším řešením, jak prodloužit koupací sezonu, je nechat nad bazénem udělat kvalitní zastřešení. Zastřešení má mnoho pozitivních vlastností. Brání prochladnutí vody v noci. Přes den se díky němu voda rychleji ohřívá. Slouží jako ochrana, aby se do bazénu dostávaly nečistoty. To vám ušetří výdaje za bazénovou chemii. Brání dešťové vodě, aby kapala do bazénu. Což je žádoucí, protože dešťová voda mění pH. Čím více dešťové vody do bazénu nateče, tím více musíte spotřebovat chemie na její úpravu. A v neposlední řadě zastřešení zvyšuje bezpečnost bazénu. Ani děti bez dozoru nespadnou do vody, když je zastřešení zatažené.

Zastřešení bazénu

Jaký model vybrat, když na trhu je jich mnoho?

Typů a variant zastřešení bazénů jsou desítky. Stačí se podívat na zastřešení bazénu od Albixonu, jednoho z největších a nejuznávanějších tuzemských výrobců. Základem je vždy využití prvotřídních materiálů. Jedině tak je výrobek odolný a snadno se používá. Podle čeho vybírat? Modely se liší ve třech základních prvcích:

  • ve tvaru,
  • ve výšce,
  • ve způsobu otevírání.

Vyšší nebo nižší zastřešení?

Pokud chcete, aby zastřešení sloužilo jen jako ochrana vody a bránilo prochladnutí, stačí vám jen malá výška, třeba jen několik desítek centimetrů. Před koupáním stačí odsunout a vlézt do vody. Pokud budete chtít bazén využívat i v případě deště, je dobré vyšší zastřešení, abyste mohli být v bazénu se zakrytým zastřešením. Pro více detailních informací v oblasti zastřešení bazénů navštivte Albixon.