Domů Kosmetika Oteklá oční víčka

Oteklá oční víčka

od jezzina

Některé zdravotní potíže mají neblahý a nežádoucí dopad na náš vzhled. Mnohé problémy můžeme částečně odstranit sami, u jiných je třeba vyhledat odbornou pomoc (u drobností například v kosmetických salónech). V případě jakýchkoliv komplikací je samozřejmě důležité vyhledat lékaře. Častým a nepříjemným jevem jsou oteklá oční víčka nebo kruhy a stíny pod očima.

Kruhy, váčky, otoky

Tyto příznaky signalizují lehké poruchy krevního oběhu, nedostatek vitaminů, nízký krevní tlak, přepracování a v neposlední řadě probdělé noci.

Problémy s očním okolím řešíme večer obklady z lipových květů a používáním očního krému. Každých čtrnáct dní si u kosmetičky necháme udělat lymfatickou drenáž obličeje i celého těla.

Oční váčky jsou v mnoha případech důsledkem poruchy srdečního a oběhového systému. V tomto případě navštívíme lékaře, neboť váčky pod očima mohou být signálem vážnějších zdravotních potíží.

Oteklá víčka jsou příznakem poruchy lymfatického proudění. Od tohoto problému pomůže podle odborníků šest až dvanáct lymfatických drenáží obličeje a těla u odborně vyškolené kosmetičky. Drenáže povzbudí odtok lymfatických tekutin. Prevence je v každém případě lepší, než léčba. Pokud ovšem problém již nastal, je třeba ho řešit.

Vypomůže dekorativní kosmetika

Za váčky pod očima projevující se s přibývajícím věkem může nedostatečný odtok lymfy. Je možné, že vzniknou v souvislosti s úbytkem hmotnosti, kdy vypodložení kůže není po ztrátě tuku tak pevné a kůže už nemá dostatečnou pružnost, aby se přizpůsobila zmenšenému objemu. Většinou však žena mívá k jejich tvorbě dědičné dispozice, takže by vznikly i bez hubnutí.

Pokud jsou váčky tmavé, zakrývají se korektorem, což je pudrová tyčinka o tón světlejší než barva pleti. Teprve poté se přes korektor nanáší make-up. Některé kosmetické firmy vyrábějí na potlačení jejich vzniku speciální obklady, které se aplikují (nejlépe chladné) na oči každý den ráno na deset minut. Existují také oční masky, jež se užívají vždy pouze na spodní část víčka. Zlepšují cirkulaci v pleti, tím lépe odtéká lymfa a zmírňují se otoky.

V rámci nadstandardní péče existují pro oční partie speciální kapsle. Ty mají tekutý a dokonale se vstřebávající obsah podobný krému, dávkovaný v tobolkách.

Rady, jak na oteklá oční víčka

  • Na oteklé oční partie platí dvě lžičky dobře vychlazené v mrazničce. Vypouklou stranou je přiložíme na zavřená víčka a lehce jimi pohybujeme shora dolů a zprava doleva.
  • Na oteklá oční víčka pomáhá obklad ze studeného mléka.
  • Proti oteklým víčkům se doporučuje vývar z lístečků petržele , který na víčka přikládáme ráno a večer. Podobně blahodárně působí na unavené oči i obklad z odvaru heřmánku . Tak zvaná ječná zrna pomáhá léčit oční koupel s extraktem chrpy , který navíc propůjčuje očím lesk.
  • Pokud vás trápí ráno, ale i po celý den oteklá víčka a občas se potýkáte i s jinými otoky (bezbolestnými a nezarudlými), může být poškozena funkce vašich ledvin.
  • Pokud má pacient dlouhodobě oteklá zarudlá víčka, tak to nemusí být jenom alergie, ale někdy i příznak vnitřního maligního onemocnění.
  • Dalekozraký člověk, který nepoužívá optické pomůcky, může trpět pocity únavy, bolestí za očima, slzením, jeho oči bývají večer a po ránu překrvené, víčka oteklá.
  • A „babská“ rada nakonec: oteklým očím pomáhají obklady z vylouhovaného čaje.

Související

Váš názor