Připadáte si se stále rostoucím bříškem a nabranými kilogramy méně přitažlivá a nemotorná? Právě spodní prádlo má velký vliv na to, jak se (nejen) těhotná žena cítí. Proto se i na pouhých pár měsíců vyplatí investovat do dokonale padnoucího spodního prádla, ve kterém se budete cítit dobře. A v období kojení je pohodlí a příjemný pocit snad ještě důležitější!

Více než kdy jindy je žádoucí vybírat spodní prádlo z kvalitních materiálů, stejně jako dbát na precizní provedení kalhotek i těhotenských a kojících podprsenek, jako je tomu v případě spodního prádla na https://www.moje-pradlo.cz/podprsenky-kojici-a-tehotenske-podprsenky.

Maximální důraz na pohodlí během těhotenství i kojení

Už od počátku těhotenství se většině žen zvětšují prsa, což si záhy vyžádá pořízení padnoucích podprsenek. Zejména ženy, které jsou těhotné poprvé, pozorují největší změny. Velikost podprsenky se tak během nastávajících devíti měsíců změní o jednu nebo dvě velikosti.

Důležité je předejít tomu, aby se prádlo nepříjemně zařezávalo, na což jste v požehnaném stavu jistě ještě citlivější. Pohodlí je zkrátka na prvním místě. To však neznamená, že musíte rezignovat na pěkné spodní prádlo během těhotenství a následného kojení. Co si totiž budeme povídat, rovněž po narození dítěte je na prvním místě většinou praktičnost spodního prádla a jeho vzhled tak může ustoupit značně do pozadí.

Podprsenky

Užitečné rady pro nákup těhotenské a kojící podprsenky

V případě těhotenské i kojící podprsenky je vhodné pořídit si košíčky větší velikosti, neboť během těhotenství se prsa ještě zvětší a během kojení se do košíčků dávají vložky bránící prosáknutí mateřského mléka. Podprsenka by také měla mít širší ramínka, aby snáze udržela poprsí.

Zejména kojící podprsenky mají svá specifika. Jsou totiž charakteristické odepínacími košíčky, díky nimž není při kojení nutné rozepínat celou podprsenku. Ideální je, pokud košíček rozepnete jednou rukou, abyste ve druhé ruce mohla držet dítě. V období kojení není vhodné nosit podprsenky s kosticemi. S nákupem kojící podprsenky se vyplatí počkat až na poslední týdny před porodem, přičemž počítejte s tím, že po porodu se zmenší váš obvod hrudníku. Pamatujte také na to, že správně zvolené oblečení vám kojení ještě více usnadní.

Radostné a zároveň náročné je nejen období těhotenství, ale i kojení. Proto se vyplatí hledat způsoby, jak si každodenní činnosti co nejvíce usnadnit, čemuž pohodlné a praktické těhotenské spodní prádlo jistě napomůže.