Domů Nemoci Časté močení u žen

Časté močení u žen

od jezzina

Časté močení je problém, který ženám dokáže zkomplikovat život. Trápí je při cestování, v zaměstnání, při pochůzkách ve městech, návštěvách kulturního zařízení a všude tam, kde není možnost často a decentně odejít na toaletu (na návštěvě a podobně). Jaké jsou možné příčiny častého močení u žen?

Časté močení u žen: Možné příčiny

Příčinou častého močení může být nástup nějaké choroby, a nebo chronická nemoc, kterou žena trpí.

  • Cukrovka. Diabetes je nemoc spojená s poruchou přeměny tminerálů, bílkovin a tuků. Začíná obvykle nenápadně, ale stálá žízeň a časté močení patří k typickým příznakům cukrovky.
  • Zánět močových cest. Infekční onemocnění, které v životě postihlo asi každou ženu. Příčinou může být prochladnutí nebo průnik bakterie z trávicího traktu.
  • Zánět močových cest při změně sexuálního partnera. Zánět se často objevuje na začátku aktivního sexuálního soužití v novém partnerství. Ohlásí se obvykle do dvou dnů po prvním pohlavním styku s novým partnerem a může negativně ovlivnit pocitový doprovod při dalších stycích. Je zapotřebí několika dní, aby se ve sliznici močového měchýře a močové trubice mohly vytvořit protilátky proti choroboplodným bakteriím nového partnera. Postižená žena nemůže potlačit nucení na moč, odchod moči vyvolá už třeba pouhý pohled na toaletu.
  • Zánět močového měchýře se rovněž projevuje nutkáním k častému močení. Většinou z měchýře vyjde jen pár kapek a močení provází až bolestivé pálení a řezání.
  • Neuróza. Postižená žena trpí poruchami spánku, zejména usínání, vznikají pocity úzkosti, napětí, obav a tísně a bolesti bez narušení konkrétního orgánu. Objevují se pocity tlaku na hrudi, nemožnosti dodechnutí, sevření hrudníku a hrdla, bušení srdce, bolesti hlavy, nevolnost, nechutenství, průjem, časté nutkání na močení.

Nemusí to být jen nemoc

  • Předávkování vitaminem D se projevuje mimo jiné únavou a slabostí, zvýšeným pocitem žízně, častým močením.
  • Konzumace „vodnaté“ zeleniny jako je meloun či okurky způsobuje časté močení.
  • Konzumace ovoce či zeleniny s odvodňovacími účinky (syrový celer, mrkev, brusinky).
  • Mnoho žen se potýká s častým močením při změně stravovacích zvyklostí, například při přechodu na vegetariánskou stravu nebo při tak zvané dělené stravě. Organismus se masivně odvodňuje, což způsobuje časté močení.
  • Časté močení, respektive nucené odvodnění organismu, je také „efektem“ některých „zázračných“ redukčních přípravků. Vahový úbytek vzniklý častým močením se samozřejmě okamžitě vrátí.
  • Pití některých bylinných čajů proti nemocem z nachlazení způsobuje časté močení (například černý bez).

Vibrátor: Pomůcka při poruchách močení

Používání vibrátoru má přímý vliv na upevnění fyzického zdraví ženy.

Zvýšené prokrvení poševních stěn umožňuje imunitnímu systému ženy zvýšený přísun krevních elementů, a to hlavně bílých krvinek, které tak účinněji zasahují při obraně proti častým výtokům. Ve vyšších věkových skupinách dochází k poklesu dělohy a poruchám močení. Vlivem porodů, fyzicky náročného zaměstnání či dědičných faktorů dochází u vysokého procenta žen k uvolňování pánevních vazů, které drží dělohu ve fyziologickém postavení. Klesající děloha stahuje bázi močového měchýře, jež s ní bezprostředně souvisí, což při poklesu pod úroveň močové trubice má za následek nepříjemné pomočování. Součástí operační léčby je i rehabilitační cvičení pomocí stahování pánevního dna, které lze rovněž doplnit použitím vibrátoru či poševních kuliček a spojit tak příjemné s užitečným.

Související

Váš názor