Domů Kosmetika Co je Henna na vlasy + návod

Co je Henna na vlasy + návod

od Jana Poncarová

Barvíte si pravidelně vlasy chemickou barvou? Dřív nebo později se to na nich projeví. Zapomeňte na chemii! Moderní jsou přírodní přípravky – v tomto případě staletími prověřená henna na vlasy! Hennu oceníte i v případě, že chcete vlasy jen regenerovat.

Hennou si vlasy barvila už Kleopatra, která byla známá svou touhou po kráse a mládí. Dnes hennu na vlasy seženete v každé drogerii nebo obchůdku s přírodní kosmetikou. Velkou výhodou henny je, že vlasy nejen obarví, ale také regeneruje a pomůže vám i od lupů.

Henna na vlasy: Výběr odstínu

Henna na vlasy se vyrábí z tropického keře stejného jména, který roste v Indii nebo Egyptě. Čistý prášek z henny (bez jakýchkoli přidaných látek) dodá vašim vlasům mahagonovou barvu. Intenzita odstínu pak záleží na barvě vašich vlasů a délce působení.

Hennu na vlasy ale sežnete ve více odstínech – vybírat můžete od zlatavě blonďaté až po černou. Různých odstínů je dosaženo přidáním dalších látek, jako je například heřmánek nebo slupky z ořechů.

Výběr odstínu henny byste ale měla podřídit přirozené barvě vlasů. Pokud jste tmavovláska, tak vám henna k blonďaté hřívě nepomůže a v tomto případě vám nezbude nic jiného než sáhnout po chemické barvě.

5 důvodů proč použít hennu na vlasy:

– Henna je přírodní produkt, a proto je k vašim vlasům šetrnější než chemické barvy.
– Henna vlasy obalí vrstvou ochrannou přírodního proteinu.
– Henna vlasy chrání proti znečištění, roztřepení a lámání.
– Henna oživí lesk vašich vlasů a vrátí jim zdravý vzhled.
– Henna vám pomůže k zářivé barvě vlasů, která vypadá přirozeně.

Henna na vlasy: Kdy ji nepoužít

Ideální je nanášet hennu na přírodní barvu vlasů. Tu má ale dnes málokterá z nás. V případě, že si vlasy barvíte, nechte si od posledního chemického barvení minimálně měsíční odstup. Henna na vlasy nepatří také krátce po trvalé ondulaci.

Hennu na vlasy můžete nanést i v případě, že nechcete měnit jejich barvu, ale pouze je regenerovat. Sáhněte ale po bezbarvém přípravku. Henna na vlasy působí blahodárně, dodá jim živiny, posílí je a zbavíte se i roztřepených konečků.

Henna na vlasy: Jaký je postup?

Rozhodla jste se obarvit si vlasy hennou nebo je jen zregenerovat? Výhodou henny je její nízká cena. Balíček henny seženete v kamenných obchodech i e-shopech za 40–60 korun.

Prášek z henny nasypte do misky, zalijte horkou vodou (téměř vroucí vodou) a pečlivě promíchejte. Hennu pak naneste na navlhčené vlasy. Dejte ale pozor na pokožku obličeje – henna se používá i k barvení kůže (známé je tetování z henny). Nechtěnému obarvení zabráníte tak, že si obličej natřete mastným krémem. Hennu nechte na vlasech působit maximálně hodinu (dobu upravte požadované intenzitě odstínu) a důkladně opláchněte. Vlasy si pak umyjte šamponem. Pokud vlasy hennou regenerujete a používáte bezbarvý prášek, můžete dobu působení prodloužit na několik hodin.

Související

6 komentáře

Nelinka 14.3.2011 - 17.44

To neni pravda , že ,,henna,, se dostane koupit všude v drogerii a obchudkach.U nas na Frydecku , Třinecku , Těšin a.t.d.. NENI. Dlouhodobě . i když si objednam v drog.. nemaji. Děkuji ,

Reply
katka 29.3.2011 - 12.11

chci se zeptat na teplotu vody někde se uvádí 30 až 35,jinde horká až vroucí. co teda platí?

Reply
katka 29.3.2011 - 12.13

Hennu seženeš v DM nebo Rossman

Reply
Sam 16.4.2011 - 15.41

Vážení přátelé, HENNA vám po hodině v žádném případě nechytne. Je nutno ji nechat působit VÍCE NEŽ 3 HODINY, například já si hennu nanesu kolem 17:00 a sundávám jí druhý den ráno -> jdu s ní spát. (Ze začátku jsem si ji nechávala působit 5 hodin – mluvím o mahagonové. Vlasy získaly lehký nazrzlý odstín, ale 5 hodin opravdu nestačí. Tedy- jak u koho) Voda by měla být naprsoto vařící a jinak do směsi přidávejte ještě citronovou šťávu (Ne extrakt! Rozpulte citron a vymačkejte) a pár kapek za studena lisovaného oleje.
A tohle mi zas radila jedna děvčica na netu – místo horké vody použít studené červené víno, ale s tím nemám zkušenosti. Taky se do henny dost dává mletá káva, ale to vyzkouším poprvé až dnes, takže uvidíme :))

Hlavně nekupujte hennu v DM, nejlepší henna je podle mě ta francouzská „Henne Color“. Kupte radši hennu v prášku, protože tekutá henna se těžko nanáší, je příliš tuhá a zředění zas způsobí, že se barvení nepodaří.

Inu, hodně štěstí při barvení :))

Mimochodem, asi vás to teď dost odradilo, protože barvení vypadá dost složitě. Ale kdybych si místo henny dávala chemickou barvu, asi mám na hlavě už jen 3 vlasy. Teď mám krásné, husté a silné vlasy, které se mastí o mnoho méně, než vlasy chemicky barvené.

Reply
katka 20.4.2011 - 9.49

kde seženu francouzskou hennu color?

Reply
Anonym 29.10.2020 - 17.18

Henna za 40-60 korun musí být teda hóódně kvalitní.

Reply

Váš názor