Domů Ostatní Jak se zbavit úzkosti

Jak se zbavit úzkosti

od admin

Úzkost si v životě prožije každý jedinec. Z lékařského pohledu je úzkost běžná, ovšem jen do určité intenzity. Úzkost je totiž emoční stav, je to reakce našeho mozku na určité situace. Problémem se úzkost stává v případě, pokud se opakovaně vrací a u jedince se projevují stále silnější reakce. S úzkostí se dá bojovat hned několika způsoby.

Úzkost jde léčit

Úzkost je emoce. Projevuje se naší reakcí na různé podněty. Často je to strach. Právě proto je úzkost často spojená s různými druhy fóbií. Během úzkostného stavu prožíváme obrovský strach, který není naše tělo schopné zvládat a logicky vyhodnotit. Situacích, které mohou úzkost způsobit, se proto osoba začne vyhýbat. Mění tedy své chování a právě to je veliký problém. Osoba trpící úzkostí začíná mnohdy špatně vyhodnocovat situace a tak se dostává do velkých psychických problémů. Právě proto je velmi důležité úzkost rychle a intenzivně léčit.

Úzkost má i fyzické projevy

Úzkost má kromě emočních projevů jako je například pláč i projevy fyzické. Mezi fyzické projevy úzkosti patří bušení srdce, třes, červenání, svalové křeče, pocit sevřeného hrudníku a další. Léčba úzkosti není jednoduchá záležitost. Ve většině případů je nutné, navštěvovat pravidelně specializovaného lékaře – psychoterapeuta, který určí správný postup a formu léčby. Úzkost se léčí hlavně podáváním léků – antidepresiv, které stimulují mozkovou činnost a pomáhají stavy úzkosti zmírňovat. Důležitá je také podpora okolí – tedy nejbližších lidí. K léčbě úzkosti mohou pomoci také speciální doplňky stravy.

Důležité je si úzkost uvědomit

Na léčbě úzkosti je ale ze všeho nejdůležitější chování pacienta. Je totiž nutné, aby si postižená osoba svůj problém – tedy úzkost uvědomila a chtěla svůj stav změnit. To je totiž klíčový základ úspěšné léčby.

0 komentář

Související

Váš názor