Domů Ostatní Jak vybrat školní batoh pro prvňáka i staršího žáka?

Jak vybrat školní batoh pro prvňáka i staršího žáka?

od admin

V srpnu se spousta maminek pouští do nakupování školních potřeb, přece jen se nevyplácí nechávat všechno na poslední chvíli. Pokud vypravujete do školy prvňáčka, zřejmě je pro vás všechno nové, a proto je lepší si nejprve zjistit potřebné informace, až potom vybírat konkrétní pomůcky. V první řadě se zaměřte na školní batoh, respektive aktovku. V následujících řádcích vám prozradíme, na co nezapomenout, abyste neprohloupili.

Velice důležité je zohlednit, pro jak staré dítě školní batoh potřebujete. U prvňáčků jsou oblíbené školní aktovky, které jsou pevné, mají anatomicky tvarovaná záda a napomáhají ke správnému vývoji dětské páteře. Pozor na hmotnost, školní aktovka by měla být co nejlehčí, aby nepřetěžovala prvňáčka. Počítejte totiž ještě s tím, že se do aktovky dají učebnice a sešity, takže váha rychle stoupne.

Školní anatomický batoh Junior Candy

Co všechno při výběru školního batohu zohlednit?

V podstatě nezáleží na tom, jestli se jedná o školní aktovku pro prvňáčka, nebo školní batoh pro žáka druhého stupně, protože v obou případech je nezbytné zaměřit se na polstrovaná záda, dostatečně široké popruhy a bezpečnostní prvky. Přece jen, v zimě půjde vaše ratolest za šera domů, kdy jsou zhoršené světelné podmínky, a tak je dobré, aby byla vidět.

Školní batoh vybírejte s ohledem na věk a velikost dítěte. Ideální je nahlédnout také na nezávislé testy, které se pravidelně provádí, abyste věděli, po jakém modelu sáhnout a jakému se naopak vyhnout.

Stylový školní batoh pro slečnu i kluka

Design hraje také obrovskou roli. Vzhled by si mělo dítě vybrat samo. Připraveny jsou batohy s chlapeckými i holčičími motivy, takže nepřijde zkrátka ani jedna strana. Mezi dětmi momentálně letí také nálepky, kletties a další vychytávky, díky nimž budou vaše ratolesti „cool“.

Zároveň nezapomínejte na další školní potřeby. Jestliže se bojíte, že byste něco nekoupili, tak zvolte sady školních potřeb. Nemusíte se zdržovat vybíráním všeho potřebného jednotlivě, všechno máte už připravené.

0 komentář

Související

Váš názor