Domů Péče o tělo Jak zpevnit poprsí: cvičení na pevná prsa

Jak zpevnit poprsí: cvičení na pevná prsa

od jezzina

I když krásná a pevná ňadra nejsou to nejdůležitější na světě, přece jen bývají pro ženskou přitažlivost považována za značně významná. Je zbytečné si v tomto směru stěžovat na nespravedlivost přírody, pokud zapomínáme na pravidelnou péči. I když je tvar prsou dán geneticky a nelzer na něm bez zásahů plastických chirurgů nic změnit, existují způsoby, jak poprsí zpevnit.

Jak zpevnit poprsí

Arzenál prostředků pro pěstování krásného a pevného poprsí je nemalý

 • Velmi dobře působí sprchování studenou vodou. Zvýší se tak krevní oběh, pokožka zpevní a méně se na ní tvoří různé vyrážky. Nejlepší jsou krouživé pohyby po dobu jedné dvou minut. K osušení použijeme měkký ručník, ale pouze se jím lehce dotýkáme, kůži netřeme. Nakonec použijeme tělové mléko nebo speciální přípravek pro zpevnění prsů.
 • Před sprchováním se osvědčuje masáž nasucho pomocí lufové rukavice, na obzvlášť citlivou pleť vezmeme raději dětský kartáček na vlasy. Při kroužení lehce přitlačíme a nevynecháme ani pohyby nahoru a dolů.
 • I ňadrům prospívá citronová šťáva, obsahující nejen vitamin C, ale také organické kyseliny a minerální soli, jež zpevňují tkáň. Čerstvě vylisovanou tekutinu naneseme na pokožku až k šíji, necháme působit 10 minut a poté osprchujeme.
 • Ještě lepší je ovšem spojit toto ošetření s relaxací, ulehnout, obložit se tenkými kolečky citronu a se zavřenými očima odpočívat.
 • Napínací účinky mají přípravky s extrakty z mořských řas. Nanášejí se rovněž krouživými pohyby, jako bychom rukama kreslily ležatou osmičku. Vydržíme tak dlouho, dokud se krém nevsaje.
 • Jednou týdně si zaslouží ňadra pleťovou masku, častěji však bude ještě prospěšnější. Pokud nemáme k dispozci určenou speciálně pro tuto partii těla, použijeme některou s kolagenem, mořskými řasami či arnikou. Uplatní se však i jiná, připravená na obličej.
 • Vlhkost a tuk však dodá také silnější vrstva jakéhokoli hydratačního nebo regeneračního krému.
 • Jednou za měsíc odstraníme odumřelé částečky kůže peelingovým krémem. Naneseme jej v dostatečném množství, kroužením rozetřeme, po třech minutách spláchneme vlažnou vodou a nakonec použijeme studenou, aby se uzavřely póry. Následuje ošetření olejem, tělovým mlékem nebo zpevňovačem poprsí.
 • Dobrý pozor je třeba dávat na správné držení těla. Kulatá záda a dopředu nachýlená ramena značně oslabují prsní svaly, které jsou vlastně hlavními nosiči ženské chlouby. Nehledě na to, že chodíme a sedíme-li ohnuté, lákavý pohled vlastně zakrýváme a vystrkujeme tak do popředí bříško.
 • A konečmě máme k dispozici i dokonalé moderní prádlo. Není sice nejlevnější, ale dovede dělat zázraky. Neexistuje žena, které by dobře zvolená podprsenka neprospěla.

Cvičení na zpevnění poprsí

Málo rovněž doceňujeme cvičení, posilující prsní svaly a vazivo. Zkusme dva cviky, při kterých zároveň docela příjemně prohlédneme do nového dne.

 1. Klekneme si, dlaně sepneme mezi ňadry, co nejsilněji je stiskneme, pomalu napočítáme do deseti, uvolníme a opakujeme desetkrát.
 2. Pak uchopíme plnou láhev stolní vody a ruku ohneme přes hlavu tak, aby mířila na opačné rameno. Opakujeme na obě strany rovněž desetkrát.
0 komentář

Související

Váš názor