Domů Kosmetika Líčení hnědých očí

Líčení hnědých očí

od jezzina

Oči jsou skutečně dominantou tváře, takže se vyplatí věnovat jim při líčení více pozornosti. Při líčení očí hraje barva očí sice velkou roli, ale mnohem důležitější je příslušnost k barevnému typu. A i když má líčení hnědých očí nějaká pravidla, je také dobré volně se přizpůsobovat panující módě a trendům v líčení. Vždyť třebaže měly například Gina Lollobrigida nebo Audrey Hepburn krásné hnědé oči a dobové líčení jim slušelo, dnes by tento styl možná trocu budil úsměv okolí.

Líčení hnědých očí podle barevné typologie

Někdy není právě snadné se zařadit do určitého barevného typu. Když se to však podaří, docela jistě naše hnědé oči „prokouknou“ nově. Věnujeme-li o víkendu pár minut barevnému pátrání, dříve či později musíme najít slušivý a trendy respektující styl líčení očí. A nejen hnědých.

Jarní typ

Jarní typ charakterizuje světlounká porcelánová pleť, která má ovšem nádech spíš dožluta, nikoli domodra. Oční stíny pro líčení hnědých očí žen jarního typu budou pastelové, zmatněné transparentním pudrem. Oční linka nejlépe odpovídá barvou stínům, nebo je hnědá či šedá, na černou raději vůbec nepomyslet. Totéž se týká barvy na obočí a řasenky. Ta je ideální shodná s duhovkou očí.

Letní typ

Letní typ má rovněž světlou pleť, ale s podtónem domodra, někdy je zbarvení olivové. Má-li žena letního typu hnědé oči, měla by si vybírat oční stíny chladné, zakouřeně pastelové, ale také hnědé s šedavým nádechem. Klidně si můžeme dovolit i perleťové efekty. Oční linku volíme šedou, studenou zelenou i modrou. Na řasy můžeme použít černou, na obočí však pouze matnou hnědou.

Podzimní typ

Pleť podzimního typu je broskvová nebo průsvitná, náchylná na vznik letních pih. Oční stíny pro hnědé oči podzimního typu jsou nejlépe zemité. Máme-li však slabost pro výraznější barvičky, pak kombinujeme rezavou s oranžovou, zelené odstíny s tyrkysovým podtónem a modré dočervena. Pozor, perleť je tentokrát zakázána. Škála očních linek zahrnuje hnědou, modrou, fialovou i zelenou, řasy by měly být hnědé.

Zimní typ

Zimní typ jsme tehdy, ukáže-li zrcadlo pleť s modravým tónem, vlasy máme hnědé a tmavší, duhovky chladné barvy, ale  někdy i do hněda,a bělmo kolem nich jasně bílé. Na oční víčka patří lehounké, jakoby ojíněné tóny šedé, šedohnědé, popřípadě i chladně modré, zelené či fialové. Můžeme si dovolit černé kajalové linky.

Jak pomoci přírodě při líčení oči

  • Máte-li oči spíše zapadlé, vyplatí se použít nepatrně světlejší odstín, než jakým líčíte obličej.
  • Tmavé kruhy pod očima zamaskujeme také světlejším make upem. V
  • Máme-li zapadlá horní víčka, nenanášíme stín na ně, ale pod vnější stranu obočí na pevné víčko.
  • Oči zvýrazníme linkou, již vedeme kousek od vnitřních koutků očí.
  • Oči opticky oddálíme, když použijeme dvou barev stínů nebo dvou odstínů barvy jedné.Světlejší nanášíme vždy od vnitřního koutku a směrem k vnějšímu pak tmavší tón.


Ilustrační foto: sxc.hu

0 komentář

Související

Váš názor