Domů Společnost Mára ze Šlágru

Mára ze Šlágru

od jezzina

Jaroslava Stočesová, která na veřejnosti vystupuje pod pseudonymem Mára, je žena mnoha aktivit. Třebaže se na poli lidové zábavy profesionálně pohybuje už pár desítek let a oblasti jejího působení jsou různé, širší veřejnost ji poznala až prostřednictvím lidové televizní stanice Šlágr. Mára je nejen velkou pěveckou hvězdou Šlágru, ale i jednou z moderátorů.

Mára ze Šlágru

Jaroslava Stočesová, uměleckým jménem Mára, naštěstí nepatří k lidem, kteří by se obklopovali rouškou tajemna. O tom, že je vstřícná k médiím, svědčí i její osobní webové stránky, na kterých zveřejňuje obsahy rozhovorů, které s médii vedla. Návštěvníci jejich stránek se tak mohou dozvědět podrobnosti z Mářiny profesní kariéry.

Jaroslava Stočesová začala veřejně zpívat v sedmnácti letech s amatérskými skupinami. Jak sama říká, nedělá rozdíly mezi hudebními žánry. Zpívá pop, country, dechovku, kabaretní písně, světové evergreeny i rock. Prý jen metal a jazz “nemusí”.

Mára ze šlágru o sobě říká, že neměla a nemá hudební vzory. Ale ráda poslouchá Marii Rottrovou, Kate Busch, Tinu Turner, Alanah Myles i Jořku Černého.

Mára jde „z práce do práce“

V současné době má Mára ze Šlágru vlastní kapelu Mejdan Band. Občas zpívá s velkým orchestrem Josefa Hlavsy. Nějakou dobu Mára zpívala s multižánrovou kladenskou kapelou K – Band. Ta, v případě, že hraje lidový repertoár jako dechovka, vystupuje pod názvem Květovanka. Mára přiznává, že vlastně ani neví, proč tato spolupráce skončila.

Mára za svými posluchači jezdí se zájezdovým programem Písničky s Márou. Program je tématicky složen:

  • vánoční tématika s nejznámějšími koledami,
  • Staročeský kabaret,
  • Čechy krásné, Čechy mé.

Příležitostně Mára vystupuje s dalšími hudebnímu uskupeními. Mára o sobě říká, že ji zpívání baví, že zpívá všude a že nedělá rozdíl mezi velkým sálem v Praze a koncertem v malé vesničce.

Největší radostí pro mne je, když já i diváci odcházíme domů s úsměvem a krásným pocitem tam někde u srdíčka,uvádí Mára doslova na svých osobních webových stránkách.

“I když jsem už měla možnost vystupovat s mnoha předními interprety, považuji za největší úspěch to, že mohu dělat práci, která je současně mým koníčkem, a tvořit si své hudební i divadelní programy podle svých nápadů. To bych si přála i do daleké budoucnosti,” říká dál Mára.

Jaroslava Stočesová, alias Mára

Jaroslava Stočesová předkládá veřejnosti profesní vizitku, v níž o sobě uvádí, že je zpěvačka, lektorka aerobiku a posilovacích lekcí, herečka ve vlastním Černém divadle a také moderátorka TV Šlágr.

  • Pro televizi Šlágr natočila CD/DVD Zlatý šedesátky – výběr oblíbených písniček z let šedesátých.
  • Ve volném čase se Mára věnuje cvičení, zpívání, vaření, pečení. Když má čas, ráda čte.
  • Má ráda ženské romány a detektivky. “Pokud mám jmenovat tak jsou to Nora Roberts, Joy Fielding, Betty MacDonald, Sandra Brown, Helen Fielding a její příběhy o Bridget Jones. Nebo Margaret Mitchel – Jih proti severu – to prostě miluju a pak mám ráda Agathu Christie a jejího Poirota i slečnu Marplovou,” podává Mára výčet svých oblíbených autorů.
  • Velmi ráda čte dopisy diváků, ty ji těší.

Jaroslava Stočesová má dvě děti a tibetskou dogu.

Zdroj: S využitím veřejně přístupných informací na osobních stránkách Máry

61 komentáře

Související

61 komentáře

Anna 10.2.2020 - 10.25

Posuzuju lidi podle toho, co dokážou a co nám společnosti dávají. Mára je pro mně pozitivní člověk. Díky Máro, jsi anděl dobré nálady. Makáš pro naši duševní pohodu jako málokdo. V dnešním hnusném prostředí samých závistivých a zlých lidí, je to sakra potřeba. Z drbů o umělcích nežiji, Je třeba se podívat vždycky na druhou stranu mince. Každý normálně přemýšlející člověk nemůže drby šířit dál.

Reply
Jaroslav 14.9.2020 - 11.48

Jaroslava Stočesová je nejen pohledná,úsměvná a sympatická žena,ale především výborná zpěvačka.Líbí se mi,že zůstává svá/žánr si de facto nevybírá,zazpívá dechovku,pop,country i klasiku 60-tých let! Prosím,važme si takové zpěvačky/moderátorky,vážně ji moc fandím a její život beru s nadhledem,-vždyť přirozeností člověka je přece hledání radosti! Milá“Báro,“moc rád bych si s Vámi zazpíval s Vaší kapelou Mejdan Band/pokud mi napíšete,či zavoláte??Bude mi potěšením..,smím prosit?pozn.: hud.podklady+CD ano,na přání přepošlu.Mějte báječný,úsměvný den a budu se těšit na odpověď! Jaroslav

Reply
Jan 19.10.2020 - 16.08

Super žena

Reply
Milan 5.12.2020 - 0.14

Já si nemůžu pomoci, ale Máru bych mohl poslouchat neustále, nikdy mne neomrzí a je krásná .

Reply
Anonym 12.1.2021 - 22.06

Mára je kočka, která krásně zpívá – prostě ženská jako lusk.

Reply
Alexander 15.1.2021 - 22.29

Docela mě udivuje, že tak kvalitní zpěvačku s obrovským žánrem neslyším někde třeba na Blaníku?

Reply
Anonym 29.1.2021 - 10.11

Máru mám rád.Líbí se mi jak její projev tak i vizuelně Škoda,že nejsem o 30 roků mladší,určitě bych o ní usiloval.

Reply
Jaroslava 4.2.2021 - 15.35

Moc vam fandim stale jste prima jen tak dal. Jaroslava

Reply
Jakj 13.2.2021 - 19.57

Příjemná, talentovaná, pracovitá ,inteligentní a krásná žena, kam se na ní hrabou některé rádoby celebrity. Šlágr bojuje o přežití, na veřejnoprávní a mnohé další televize se obecně nedá koukat Ale jak to tady máme, mnozí víme. Změnit to můžeme jen vlastním přičiněním.

Reply
Prava 4.4.2021 - 15.05

Mam rad hodne pisnicek co zpivas,tak pokracuj a uzivej si zdravi, ahoj Prava

Reply
Eva 16.6.2021 - 11.24

Jarmilka je SUPER

Reply
1 2

Váš názor