Domů Ostatní Nejlepší sporty na hubnutí tuků

Nejlepší sporty na hubnutí tuků

od admin

Kdo někdy nedržel dietu nebo se nepokusil zhubnout? Dnešní doba klade důraz na vzhled a chceme se podobat ideálům krásy. Pravdou je, že ve zdravém těle je zdravý duch a měli bychom se udržovat fit. Díky sportu získáte pěknou postavu a budete se cítit lépe. Jaké jsou nejlepší sporty, při kterých se uvolníte, nabijete energií a zároveň spálíte tuky?

Sporty, které zatočí s tělesnými tuky

Sporty, které zatočí s tělesnými tuky

Pokud je vaším hlavním cílem zhubnout tuky, provozujte sport, během kterého si zachováte optimální tepovou frekvenci. Jedině tak začnete spalovat tuky, a ne jenom sacharidy (cukry). Směrodatné pro vás není počet spálených kalorií, ale tepová frekvence odpovídající vašemu pohlaví, věku a váze. Vyjmenujme si sporty, které udrží tepovou frekvenci na té správné úrovni:

 1. Cviky pro spalování tuků na břiše

Co si budeme povídat, břicho patří mezi partie, kam se usazuje tuk ženám i mužům. Někteří sází na procvičování břišních svalů, ale s výsledky nejsou spokojeni. Podstatné je procvičit celé tělo a nekonzumovat tučná jídla. A jaké jsou nejvhodnější cviky pro spálení tuku na břiše?

 • angličáky
 • kliky – klasické, na bradlech a s tlesknutím
 • výstupy na překážku
 • prkno
 • dřepy – s výskokem a činkami
 • mrtvé tahy
 • výpady

Ideální je provést 15 až 30 opakování ve 2 až 3 sériích. Připravte se na to, že spálit tuky vyžaduje dostatek vašeho času. Fitness trenéři doporučují alespoň 90 minut pohybu při správné tepové frekvenci (65 – 80 % maxima tepové frekvence).

Cvičení

 1. Chůze – aneb pěšky, kam se dá

Zhubnout se dá i chůzí. Vyrazte nejlépe každý den svižnou chůzí na procházku, nejméně pak čtyřikrát týdně na 45 minut. Pokuste se na nedaleká místa dojít pěšky, choďte po schodech a zaregistrujte se do místního turistického kroužku.

 1. Plavání pro spálení podkožního tuku

Kdo má možnost chodit celoročně do bazénu, ten by si měl pořídit permanentku. Plavání je totiž báječné na hubnutí. Spálíte podkožní tuk, a navíc posílíte svaly celého těla. Zajděte si alespoň třikrát týdně do bazénu a plavejte 60 minut stejnoměrným tempem.

 1. Skákání přes švihadlo – vzpomínka na dětství

Výhodou skákání přes švihadlo je to, že nemusíte nikam chodit a zacvičíte si v pohodlí domova nebo na své zahradě. Můžete skákat tak, jak jste se to naučili ve škole, nebo vyzkoušet i náročnější skoky. Kromě úbytku tuků se těšte i na lepší fyzickou kondici.

 1. Běh a cyklistika pro každého

Vytrvalostní sporty jsou to pravé pro spalování tuků. Zařaďte do svého denního režimu pomalejší běh – již po 30 minutách tělo sáhne po tukových rezervách.

běh

Nesnášíte stereotyp? Pak střídejte běh s cyklistikou a udržujte tepovou frekvenci v aerobním pásmu. Ukažte všem své odhodlání a pořiďte si tričko pro cyklistu nebo takové tričko darujte vášnivému cyklistovi!

Každý milovník jízdy na kole ocení tričko nebo mikinu s potiskem kola nebo s jiným cyklistickým motivem. Jistě nám dáte za pravdu, že je to originální a vtipný dárek, u kterého si můžete zvolit svůj vlastní cyklistický motiv.

 1. Intervalový trénink – pomalý a rychlý pohyb

Intervalový trénink kombinuje aerobní a anaerobní pohyb. Funguje na tom principu, že střídáte vysokou intenzitu s nízkou. Tento typ tréninku provozujete například při tenisu, ale můžete ho aplikovat i na běh a chvíli běžet klusem a pak přidat na intenzitě.

Sportů pro spalování tuků je hned několik a můžete zůstat u jednoho sportu nebo je střídat podle nálady. Nepřekračujte optimální tepovou frekvenci a snažte se zůstat u pohybu i po zhubnutí nadbytečných kilogramů.

Související

Váš názor