Domů Péče o tělo Podpora růstu vlasů: Jak urychlit růst vlasů

Podpora růstu vlasů: Jak urychlit růst vlasů

od jezzina

Lidské vlasy mají od přírody ochrannou termoregulační funkci. V zimě by měly zahřívat, v létě chladit (pokožka pod vlasy se potí, vlas vlhne a odpařováním potu chladí hlavu). Vlasy, na rozdíl od jiných tělních chloupků, dorůstají do značné délky. Obecně se uvádí, že za jeden den vlas povyroste o dvě až pět desetin milimetru. Někomu vlasy rostou rychleji, jinému méně. Je možno růst vlasů ovlivnit? Mnohdy stačí pohled na naše rodiče a dobře víme, po kom jsme co zdědili

Co víme o růstu vlasů

Vlasy postupně odumírají a vypadávají, ale zároveň průběžně dorůstají nové. Každý člověk se již rodí se dvěma až pěti miliony zárodků vlasových váčků. Životnost jednoho vlasu je od dvou do šesti let. I naprosto zdravému člověku prý denně vypadne kolem stovky odumřelých vlasů.

Navzdory údajům, které připomínají průměrnou rychlost růstu vlasů, některým lidem dlouhé kadeře nenarostou. To vadí zejména mnohým ženám, které by si přály mít vlasy dlouhé třeba až do pasu. Rychlost růstu vlasů je dána geneticky. Pokud máme rodinný handicap řídkých a jemných vlasů, nikdo nám dlouhé, bohaté a silné vlasy slíbit nemůže.

Podpora růstu vlasů: rady a triky

  • Základem i té nejmodernější péče o vlasy je jejich včasné a správné mytí pomocí kvalitních a vhodných šamponů. Vhodné je používat kvalitní šampony a přípravky rychle obnovující kondici vlasů.
  • Ženy nechávající si narůst dlouhé vlasy se často brání zástřihu. Jde o chybu. Konečky se lámou, rozštěpený vlas nezahojí žádný balzám. Pomohou jedině nůžky. Stačí zkrácení třeba jen o půl centimetru a vlasy opět povyrostou.
  • Pro jemné a řídké kadeře jsou vhodné šampony s obsahem keratinu a elastinu. Tyto látky obalí každý jednotlivý vlásek neznatelným filmem. V konečném výsledku se zvětší objem kštice a účes vypadá objemněji.
  • Účinnost regeneračních přípravků, kterých je dobré jednou týdně použít, můžeme  zvýšit. Polévkovou lžíci balzámu smícháme s trochou pěnového panthenolu, piva nebo kouskem droždí. Ani po opláchnutí sice vlasy nějakou dobu  nevoní zrovna vábně, ale prospěje jim to.
  • Když vlasy opravdu nerostou, můžeme jejich objem a délku objem opticky zvětšit zvětšit melírování. Tento úkon si však necháváme dělat jen v kadeřnictvích.
  • Z přírodních přípravků je tradičně používán výtažek z kopřiv.
  • Je možné, že příčinou špatného růstu vlasů je neodborné chemické zacházení s vlasy – je vhodné prokonzultovat s kadeřníkem nejlepší značku barvy pro typ vlasů, protože i domácí chemické zásahy mohou ovlivnit jejich růst.

Umělé prodlužování vlasů

Současná vlasová kosmetika nabízí způsob umělého prodloužení vlasů K původním vlasům se připojí pomocí vysokofrekvenčního přístroje další pramínky vlasů. Místo lepidla funguje vyšší teplota a přírodní keratin, což je hlavní stavební jednotka vlasu. Použité vlasy svou barvou a zvlněním přesně odpovídají původním vlasům.

Prodloužené vlasy vypadají jako pravé, protože obvykle také pravé jsou. Je možno je barvit, natáčet nebo foukat. Nevadí jim ani koupání v moři nebo sauna. Aplikaci trvá čtyři až pět hodin včetně konečné úpravy účesu. Protože se cena procedury pohybuje v desítkách tisíc korun, je předtím dobré vyzkoušet, zda nám budou dlouhé vlasy slušet a zda se v nich budeme cítit dobře. Buď počítačovou grafikou nebo docela prostě vyzkoušením dlouhovlasé paruky.

Související

Váš názor