Domů Ostatní Splňte si sen o vlastní pizzerii: Nakupte pece na pizzu a další vybavení

Splňte si sen o vlastní pizzerii: Nakupte pece na pizzu a další vybavení

od admin

Otevřít si vlastní restauraci je vždycky trochu risk, který s sebou nese nemalou počáteční investici. Je třeba sehnat si prostory, zařídit je, a hlavně nakoupit patřičné vybavení. Pokud se ale zaměříte vyloženě na pizzu, zase tolik speciální výbavy nemusíte kupovat.

Žádné hrnce, trouby ani výkonné roboty nepotřebujete. Na výrobu pizzy toho postačí opravdu málo, když tedy nepočítáme dobrý recept, kvalitní suroviny a špetku lásky, bez které by žádný pokrm neměl snovou chuť.

Zpracovávat těsto ručně je zhola nemožné

Pokud si otevřete malinkou pizzerii, kam vám přijde deset zákazníků denně, jistě to ručně zvládnete. Vy ale chcete otevřít úspěšnou pizzerii, kde se dveře netrhnou. Proto je zapotřebí investovat rovněž do hnětače. Ten těsto dokonale zpracuje, vás nebudou bolet ruce, a ještě ušetříte čas. Mezitím, co se těsto samo připraví, můžete například krájet zeleninu a chystat oblohu na pizzu.

Podobně užitečná je kynárna. Nemusíte se strachovat, že dneska těsto nevykyne, protože kynárna se postará o konstantní teplotu, ve které to bude fungovat prostě vždycky.

pizza

Správná pec je základ

Jednoznačně se neobejdete bez pece na pizzu. Nemusíte stavět kamennou, s tou byste ostatně měli daleko více práce s roztápěním. Do moderní pizzerie patří elektrická pec, nebo dvě. Záleží, jakou velikost si vyberete. Pece bývají obvykle dělané jako stolní, dají se skládat i na sebe, proto nezaberou moc místa.

K peci nezapomeňte na nutné příslušenství, hlavně na lopaty na pizzu. Volitelně je možné dokoupit digestoř či podstavec s kolečky. Uvidíte časem, jestli budete takové věci potřebovat. Za zvážení stojí i kávovar či chladicí zařízení na limonádu, hosté se jistě budou chtít napít.

Všechno vybavení do kuchyně pořídíte na jednom místě v e-shopu Aftornax.cz. Objevíte tam i doplňky jako například rádlo na krájení pizzy. Firma sídlí v Praze, tam se můžete přijít osobně dohodnout a poradit.

Související

Váš názor