Domů Oblečení a móda Společenské šaty pro plnoštíhlé

Společenské šaty pro plnoštíhlé

od Jana Poncarová

Máte nějaké to kilo navíc? Vůbec to nevadí! Ani v případě, že se chystáte na bál, ples, do divadla nebo třeba na svatbu. Pomůžeme vám vybrat společenské šaty pro plnoštíhlé. Staňte se královnou večera a protančete s princem celou noc…

Šaty pro plnoštíhlé? Ani moc, ani málo

Ideální situace je taková, pokud se za svá kila nestydíte. Nemáte za co – plnoštíhlé ženy jsou přece krásné. Na druhou stranu, není třeba, abyste svoje špíčky odhalovala až moc – ono to pak nevypadá pěkně a spíše si okolí bude říkat, že nejste soudná. Najít rovnovážný stav je složité, ale jde to.

Společenské šaty pro plnoštíhlé jděte hledat do běžných obchodů, projděte si internet, žurnály a inspirujte se. Vyhněte se ale obchodům, které nabízejí maximálně velikost 40, protože zde budete mít výběr značně omezený a mohlo by vás to otrávit dřív, než vůbec s vybíráním šatů pro vaši plnoštíhlou postavu začnete.

Společenské šaty pro plnoštíhlé si také můžete opatřit v půjčovně šatů – zde například seženete honosnější róby na významné plesy nebo třeba na vlastní svatbu.

Jak vybrat společenské šaty pro plnoštíhlé

Pro plnoštíhlou postavu nejsou příliš vhodné společenské šaty „áčkového“ nebo empírového střihu. A to z jednoho prostého důvodu – rozšiřují směrem od prsou dolů. Zvýrazní vám proto vaši spodní část, tedy boky a zadeček. Pozor dávejte také na různé volánky a krajky, které vám ještě přidají na objemu.

Sáhnout byste naopak měla po šatech s rovně střiženou sukní. Nebojte se také korzetů, které vás stáhnou v pase a zvýrazní ženské křivky.

Barvy a doplňky

Barvy volte tmavší – nemusíte ovšem nutně sáhnout po černé. Slušivá je například tmavě modrá nebo vínová barva.

K šatům obujte boty v jejich barvě nebo v barvě černé. Kabelka by měla být v barvě bot. Pokud zvolíte výrazné šaty, buďte decentní při volbě doplňků. Černé jednoduché šaty naopak zvýrazněte broží nebo náhrdelníkem.

Související

Váš názor