Domů Účesy Trvalá na vlasy

Trvalá na vlasy

od jezzina

V posledních letech nastal ústup od trvalení vlasů, což souvisí zejména s módností polodlouhých ležérních účesů založených spíše na perfektním střihu. Dalším důvodem je, že trvalá představuje poměrně zásadní chemický zásah do vlasové struktury, i když moderní trvalící přípravky jsou k vlasům nepoměrně šetrnější než tomu bylo dříve. Trvalou není doporučeno aplikovat na vlasy ošetřené hennou nebo šampóny s obsahem silikonů.

Kdy a jaká trvalá

Pokud se žena s kratšími vlasy rozhodne pro trvalou, doporučují odborníci velmi jemnou, tak zvanou podkladovou trvalou, která umožňuje vlasy vyfoukat dohladka. Ženy s dlouhými vlasy mohou trvalou zvolit v případě, že chtějí mít vysloveně kudrnaté vlasy, což bylo praktické zejména na léto k vodě, kdy necháváme vlasy volně schnout a chceme, aby měly stále pěkný tvar, nebo v případě, že často navštěvujeme bazény. Pak je však nutno věnovat vlasům důkladnou regenerativní péči (speciální šampóny a kúry pro trvalené vlasy). Pokud máte slabší trvalou nebo vám již trochu povolila, vhodným přípravkem pro osvěžení „unavených“ vln jsou například přípravky s obsahem elastizujících pryskyřic. Konečná úprava je pak možná difuzérem (speciální nástavec na fén).

Trvalá na vlasy: Rady odborníků

Rady pro ženy a dívky, které se rozhodují pro trvalou ondulaci.

  • Ideální je, když přinesete ke kadeřníkovi představu o budoucí úpravě vlasů na obrázku (z časopisu a podo bně). Tak nejlépe zjistí vaše přání.
  • Pro vyzkoušení a navyknutí kadeřníci doporučují začít nejprve s částečnou trvalou. Uvidíte, jak vám účes sluší, zda se vlasy dají česat do dalších variant a jakých, můžete si lépe zvyknout na nový vzhled.
  • Trvalá ondulace opticky zkracuje vlasy. Neměly byste se tedy nechat ostříhat příliš nakrátko.
  • Bude prospěšné, když se kadeřníka zeptáte, jakou techniku natáčení používá, protože ta rozhoduje o struktuře a objemu zvlněných vlasů. Získáte-li přesné informace, budete tak postupovat při domácí péči o vlasy.
  • Máte obarvené nebo odbarvené vlasy? Také na ně lze použít trvalou. Mezi barvením (odbarvením) a použitím trvalé by měla být přestávka dva týdny, neboť normálně dorůstající vlasy přijímají trvalou jinak než vlasy obarvené (odbarvené).
  • Před aplikací trvalé použijte nějaký přípravek pro předúpravu. Ten chrání jak pokožku hlavy, tak zvlášť namáhané konečky vlasů a zaručuje rovnoměrný výsledek,  pokožku hlavy a zmírňují její podráždění. Vstřebávají se hlavně do namáhaných vlasových struktur a umožňují rovnoměrný výsledek trvalé. Navíc slouží jako zvlhčující prostředek při natáčení, vlasy se nechají snáze navinout a netahají.
  • Vlasy upravené trvalou by měly být ošetřovány k tomu vyvinutými speciálními prostředky. Udržují a podporují po dlouhou dobu pružnost nakadeřených prstenců a propůjčují vlasům hedvábný lesk, zlepšuje pročesávání vlasů, přičemž je chrání a vyživují.
  • Pozor na přílišné slunění a slanou vodu. O dovolené u moře vyžadují vlasy větší péči, vybírejte proto přípravky s UV filtrem nebo vysoce účinné vlasové masky určené pro pobyt na slunci a slunění.
  • Jaké používat natáčky –  na suchý zip, varné nebo papiloty? Kadeřník vám doporučí ty nejvhodnější pro nejlepší způsob úpravy účesu a jeho obměn prováděných doma.
  • S přípravky pro finální úpravu účesu, jako jsou gely, laky na vlasy, vosky a další, lze úpravu vlasů stále obměňovat.
0 komentář

Související

Váš názor