Domů Péče o tělo Úprava a trhání obočí

Úprava a trhání obočí

od jezzina

Ženy všeho věku věku by neměly zapomínat na úpravu obočí, protože obočí srostlé nad kořenem nosu, rozcuchané a štětinaté vzhledu ubližuje.

Obočí je jednou z výrazných dominant obličeje a dodává osobitý výraz celé tváři. Nevyplácí se příliš zasahovat do přirozeného vzhledu obočí a snažit se ho zásadně a radikálně měnit podle momentálního diktátu módy. Růst chloupků je ovšem přesto třeba redukovat a usměrňovat. I vytrhávání obočí má svá pravidla.

Přirozeně, ale s úpravou

Dobře upravené, pěstěné a přirozeně rostlé obočí dodává očím „kouzlo pohledu“ a přitahuje víc pozornosti pro oční partie. Módní trendy se staví ke tvaru obočí jako k sezónní záležitosti, proto je za ideální považováno přirozeně rostlé obočí s výjimkou oprav některých nepravidelností. Tyto nepravidelnosti často napravujeme odstraňováním chloupků vytrháváním.

Odstranění vyžadují chloupky, které vybočují na spodním okraji z řady, není vhodné zasahovat do tvaru na horním okraji. Nejjistější výsledek přinese návštěva kosmetického salonu, není to nijak drahé, a je zajištěna souměrnost obočí.

Co vytrhnou, a kdy dokreslit?

Úpravy obočí a trhání obočí se většinou zaměřují na jeho šířku. Pro pěkný vzhled je však stejně důležitá i jeho délka. Krátké, nebo naopak příliš prodloužené obočí vypadá nepřirozeně.

Jak najít správné měřítko? Pro poměrně přesnou orientaci podle kosmetiček docela postačí tužka svisle položená k vnějšímu křídlu nosu směrem k obočí. Chloupky, které přerůstají přes tuto přímku, jsou nadbytečné. Tam, kde k přímce naopak nedosahují, je potřeba linku obočí citlivě domalovat. Obdobně se dá určit délka oblouku obočí. Tužka položená od křídla nosu směrem k venkovnímu koutku oka ukáže, kam by měly chloupky zasahovat.

A ještě jedno důležité pravidlo: jestliže se chloupky na obočí trhají zdola, potřebné korekce pomocí líčidel se provádějí vždy jenom na horním okraji. Obočí dokreslené u dolního okraje totiž pohled zachmuřuje a oko ztrácí svou přirozenou hloubku.

Úprava a trhání obočí: Tipy a triky

  • Příliš světlé obočí si můžeme nechat v kosmetickém salónu obarvit. Ještě trvanlivější je permanentní make-up.
  • K doplnění tvaru, zahuštění nebo k zvýraznění světlého obočí je možné použít konturovací tužku; musí být ostrá a ne příliš tmavá.
  • Linka obočí se nikdy nelíčí jako souvislá čára, ale kreslí se v krátkých nepravidelných vláscích.
  • Husté a nepoddajné obočí není nutné pouze vytrhávat. Mnohdy stačí nanést na chloupky tužidlo nebo gel na vlasy a uhladit.
  • Trhání obočí bolí méně, když se kůže napne mezi dvěma prsty a chloupek se pinzetou vytáhne ve směru růstu.
  • Lepší je trhat obočí večer – ne ovšem před odchodem na večírek.
  • Na ošetřené místo se pro zklidnění přikládají tampóny s bórovou nebo pleťovou vodou. Minimalizuje se tak nepříjemné zarudnutí.

Výběr vhodné pinzety

Pinzety mohou mít různý tvar, osvědčují se jak delší klasické, tak i praktické kleštičkové. Důležité je, aby k sobě obě ramena pinzety dobře přiléhala a pinzeta nebyla příliš měkká – taková se prohýbá a chloupky se s ní dají špatně uchopit. Korigování obočí vyžaduje pečlivost. Hrozí reálné nebezpečí, že když se do tvaru obočí zasáhne příliš, změny se pak špatně napravují.

Ilustrační foto: sxc.hu

0 komentář

Související

Váš názor