Domů Společnost Jaké stravenky bere Albert, Tesco, Globus

Jaké stravenky bere Albert, Tesco, Globus

od jezzina

Stravenky, čili poukázky na jídlo nebo potraviny, které někteří zaměstnavatelé dávají jako bonus, lze uplatnit sice na mnoha místech, ale ne všude. Na příspěvek na stravování v jakékoliv formě není žádný zákonný nárok, jedná se pouze o dobrou vůli zaměstnavatele.

Ovšem ani provozovatelé obchodů nejsou nijak povinni přijímat stravenky místo peněz. A jestliže to jejich obchodní strategii nevyhovuje, neberou je.

Jaká je situace v řetězcích Albert, Tesco a Globus?

Tesco: Za stravenky jen v supermarketech

  1. Za stravenku sice lze v Tesku nakupovat, ale pouze v supermarketech. Stravenky (poukázky k úhradě nákupu potravin) jsou v supermarketech přijímány v pokladní zóně.
  2. V hypermarketech Tesco není možno stravenky uplatňovat u pokladen. Je jimi možno platit pouze v pokladně u pultu teplého občerstvení (grill).

A jaký je rozdíl mezi supermarketem a hypermarketem? Velikostní. Do plochy 2500metrů čtverečních se jedná o supermarket, nad tuto plochu jsou hypermarkety. Plochu nemusíme přeměřovat, prodejny jsou coby super nebo hypermarket označeny.

  •  Platba stravenkami je omezena pouze na pět kusů za jeden nákup,
  • maximální celková hodnota nákupu je 500 korun. Omezení maximálního počtu stravenek vychází z požadavku Asociace provozovatelů stravenkových systémů.
  • Ze stejného požadavku vychází i zákaz používání stravenek k platbě alkoholických nápojů a tabákových výrobků.
  • Ve všech prodejnách Tesco lze uplatnit dárkové šeky,  a to bez omezení sortimentu, včetně platby za pohonné hmoty a další zboží u čerpacích stanic.
  • Je možno také uplatnit bonusové poukázky Premia Edenred.
  • Na vybraný sortiment lze také uplatnit poukázky vyplácené v sociálních dávkách: Asistence, Šek servis, Ticket service.

Na stravenky a poukázky všech druhů a společností Tesco nevrací hotovost. Podrobné informace o akceptaci stravenek a ostatních dárkových poukazů podá Centrum služeb zákazníkům, které se nachází vždy u vchodu na prodejní plochu.

Abert: Stravenky ve všech prodejnách

Společnost Ahold, která u nás provozuje řetězec super a hypermarketů (někdejší  Mana, Sesam, Pronto Plus,  Prima a Spar nebo hypermarkety Hypernova a Interspar), přijímají stravenky stravenky společností Sodexo (Gastro Pass), Edenred (Ticket Restaurant) a Le Cheque Déjeuner/UP Česká republika (Chéque Déjeuner stravenky).

  • Nejvyšší počet stravenek při jednom placení je pět kusů.
  • Hotovost je vrácena do 10 korun na jeden nákup.

V Albertech je také možno uplatnit elektronické stravenky/stravenkové karty. Jsou přijímány stravenkové karty společností Edenred (Ticket Restaurant Card), Sodexo (Gastro Pass card) a Benefit Plus (Benefit plus card) s kumulativním denním limitem 500 korun a s omezením jenom na nákup potravin (tedy ne alkohol a cigarety). Na elektronické stravenky nelze zpětně nahrávat peníze, v případě vrácení zboží bude hodnota zboží zákazníkovi vyplacena v hotovosti. Elektronické stravenky jsou v Albertu přijímány ve všech supermarketech, hypermarketech a restauracích.

Ve všech prodejnách Albert jsou přijímány dárkové šeky společností Edenred (Ticket Compliment), Sodexo (Dárkový Pass, Bonus Pass) a Le Cheque Déjeuner/UP Česká republika (Cadhod). Pro příjem dárkových poukázek neexistuje žádný limit.  Na dárkové šeky Albert nevrací hotovost.

Globus

V prodejnách řetězce Globus nelze stravenkami platit.

Ilustrační foto: pixabay.com

Související

13 komentáře

Aneta 24.10.2017 - 16.43

V hypermarketech Albert se stravenkama platit nedá.

Reply
Jan 28.2.2018 - 14.37

To je divné , já v něm nakupuji stravenkami pravidelně už druhým rokem

Reply
Jakub 2.9.2019 - 17.52

to teda dá!

Reply
Vyku 7.3.2018 - 22.01

souhlasim s Janem. V Albertu lze platit stravenkami jak v super- tak i hyper-marketech

Reply
Pd 12.3.2018 - 12.19

Globus stále bez stravenek ?

Reply
Jiří 4.7.2018 - 11.00

Globus stravenky bere pouze v restauraci nebo na grillu…

Reply
GEN- 16.3.2018 - 12.12

V Globusu lze platit stravenkami u pultu s uzeninami

Reply
Pavel 3.6.2018 - 12.50

Dobrý den lze nakoupit na flexy pássy potraviny sodexo

Reply
David 28.6.2018 - 12.44

Včera jsem s nimi chtěl zaplatit a nevzali mi je. Ani jim to nešlo načíst čtečkou. Dnes jsem si objednal od sodexo poukázky Gastro pass a zkusím zaplatit s nimi. Co jsem zjistil tak by je brát měli.

Reply
Anonym 1.11.2018 - 17.23

proč neberou stravenky i Vietnamští prodejci potravin v kamených obchodech ? jsou povinni je brát??

Reply
jana 3.4.2019 - 12.12

a bere albert stravenky sodexo flexi pass

Reply
Lubka 16.4.2019 - 11.37

V jakých restauracích se dá platit strávenkou Sodexo?

Reply
Kristina 23.7.2020 - 9.06

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli se dá platit stravenkami v globusu jsou to s úřadu práce stravenky děkuji.

Reply

Váš názor