Domů Ostatní 10 důvodů, proč pořídit dítěti chůvu

10 důvodů, proč pořídit dítěti chůvu

od admin

Zvažujete pro dítě chůvu, ale nechcete vypadat před okolím jako krkavčí rodiče? Nebudete, chůva totiž může vnést do rodiny kýžený klid a umožnit dítěti správný rozvoj, navíc mu nabídnete jiný pohled na svět a umožníte rozvíjet vědomosti a dovednosti, na které sami nestačíte. Proč byste neměli s chůvou pro dítě otálet?

1) Domácí prostředí

Největší výhodou chůvy je domácí prostředí, ve kterém se cítí dítě v bezpečí. Je to chůva, která přichází za dítětem.

2) Žádné přejezdy

V případě chůvy nemusíte řešit ranní, polední nebo odpolední vyzvedávání a náročné přejezdy autem nebo městskou hromadnou dopravou v kolonách.

3) Vlastní postýlka i hračky

Neméně důležité je, že dítě není stresováno cizím prostředím, odpočívá po obědě ve své postýlce a pro hraní má k dispozici své hračky.

hračky

4) Časová flexibilita

Vy určujete časy, kdy má chůva přijít, nemusíte se tedy řídit provozní dobou školky nebo jiného zařízení. Hlídání dětí v Praze je navíc možné také ve večerních hodinách nebo o víkendech.

5) Trénování hygienických návyků

Oproti školce nebo jiným institucím má chůva čas naučit dítě správným hygienickým návykům.

6) Péče o psychomotorický vývoj

Profesionálně školené chůvy důsledně dbají na psychomotorický vývoj dítěte, proto se vaše ratolest může neustále zdokonalovat ve svých znalostech a dovednostech.

7) Žádný paragraf v době nemoci

Obdobně nemusíte řešit ošetřovné neboli paragraf na nemocné dítě. Ceny za hlídání dětí totiž zůstávají stejné.

8) Zdravá a vyvážená strava

Chůva dbá na zdravou a vyváženou stravou, navíc může zohlednit specifické potřeby nebo požadavky na jídlo či vyloučení potravinových alergenů.

vyvážená strava

9) Hraní a dovádění

Co si budeme namlouvat, chce se vám hrát si neustále s vaším dítětem?

10) Nové znalosti a dovednosti

Díky chůvě se může dítě naučit novým znalostem a dovednostem, vyškolené paní na hlídání bývají velmi kreativní a umí děti zabavit, často tak najdou dětem novou zálibu, ke které se budou rády vracet i v době, kdy budou s vámi.

Související

Váš názor