Domů Ostatní Jak vykouzlit v obývacím pokoji atmosféru adventu

Jak vykouzlit v obývacím pokoji atmosféru adventu

od admin

Obývací pokoj je zónou odpočinku a setkávání se s nejbližšími. Měl by proto už na první pohled vyzařovat útulno a vybízet ke společnému posezení a relaxování. Pokud ze svého obýváku takový pocit nemáte, určitě to ještě před Vánoci napravte. Do čeho se pustit?

Výzdoba na advent

Zbavte se nepotřebného

Když uklidíte a přeorganizujete obývací pokoj už teď na podzim, budete si moct užívat pohodu a vánoční atmosféru po celý advent, nejen pár dní na konci prosince. Začněte pořádnou „debordelizací“. Vyplatí se sáhnout hluboko do skříněk a zásuvek a zbavit se všeho, co tam leží dlouho nevyužité. Buďte při tom nápadití, třeba právě něco z toho, co vám zde několik let leží, poslouží druhým a může to být i fajn dárek.

Dopřejte si pohodlí

Nepodceňte stav vaší sedací soupravy. Pokud se o Vánocích už několik let krčíte s rodinou na malém gauči, zauvažujte o pořízení nějaké komfortnější obývací pohovky. A pokud už takovou vlastníte, dejte jí alespoň náležitou péči v podobě hloubkového vyčištění. Pro období adventu ji také můžete „obléct“ do slavnostního – poslouží vám k tomu přehozy, polštářky a deky třeba ve stylové červené nebo s vánočními motivy.

Vánoční pohoda

Dovolte druhým odpočinout

Adventní čas je o rozjímání i milých setkání. V prostoru byste proto měli mít k dispozici malé útulné koutky, kam si může jednotlivec tzv. „zalézt“ a trávit zde čas relaxováním podle svého gusta třeba s knížkou z vaší knihovničky v houpacím křesle nebo se sluchátky v uších v sedacím pytli. Myslete však také na důstojné posezení pro návštěvu, k čemuž poslouží, lépe než předchozí jmenované vybavení, třeba konferenční křeslo.

Navoďte vánoční útulno

K navození kouzelné atmosféry vám pomohou zejména svíčky, a to nejen díky plápolajícímu plamínku, ale také pro jejich vánoční vůně. Nezapomeňte ani na světelné dekorace. Vyzdobit jimi můžete okna, dveře nebo jiné části místnosti. Zvláštní pozornost byste měli věnovat konferenčnímu stolku, na kterém by měl ideálně plát adventní svícen. Velmi efektní jsou také nejrůznější lucerničky. A pokud nevlastníte krbová kamna, pustit si můžete místo hloupých vánočních reklam v televizi virtuální krb.

Svítící vánoční stromeček

Nevíme, jak vy, ale my se už na letošní advent docela těšíme. Využijete pro „tunění“ vašeho vánočního obýváku už nadcházející listopadové večery?

Autor článku: Petra Pospíchalová
Zdroj obrázků: Canva

Související

Váš názor