Domů Ostatní Co je kvasinková infekce?

Co je kvasinková infekce?

od admin

Kvasinková infekce – někdy známá také pod pojmem kandidoza – je nepříjemné onemocnění, které může postihnout ženy stejně tak jako muže. Ze statistik vyplývá, že kvasinková infekce patří mezi nejčastější důvody, proč ženy navštěvují gynekologa. Ukazuje se také, že s kvasinkovou infekcí se za svůj život setká zhruba 75% žen. Co tuto nemoc způsobuje a jaké má projevy?

Důležitá je pečlivá hygiena

Kvasinková infekce je nemoc, kterou způsobuje přemnožení bakterie candida albicans. Důležité je vědět, že se tato bakterie nachází běžně v lidském těle a začne se množit ve chvíli, kdy ji k tomu vytvoříme ideální podmínky. Bakterie candida albicans potřebuje ke svému množení teplo, vlhko, potravu a právě to ji často vytváříme. Jako prevence proti kvasinkové infekci je proto důležitá pečlivá a pravidelná hygiena, dále také zdravá strava a to nejlépe s malým obsahem cukrů a také posilování imunitního systému. Na vznik kvasinkové infekce může mít vliv i užívání antibiotik. Antibiotika totiž mohou ničit bakterie, které vzniku kvasinkové infekce brání.

Kde se může vyskytnout?

Kvasinky mohou napadnout vlastně jakoukoliv část lidského těla. Může napadnout kůži, nehty, dutinu ústní, močové cesty, vlasy, střeva, žaludek, jícen nebo i celou dýchací soustavu. Nejčastěji jsou to ale intimní partie u žen. U mužů se nejčastěji kvasinková infekce objevuje v oblasti třísel nebo konečníku.

Jaké jsou projevy kvasinkové infekce?

Nejvíce nepříjemná je kvasinková infekce v oblasti intimních partií. Projevuje se nepříjemným pálením, svěděním a také výtokem. Pokud na sobě tyto projevy pozorujete, ihned navštivte svého lékaře. Kvasinková infekce se totiž může velmi rychle „rozjet“. U žen může například neléčená kvasinková infekce způsobit i nebezpečené záněty celé dělohy. Kvasinková infekce potřebuje odbornou léčbu, rozhodně nespoléhejte na to, že ji budete léčit sami doma. Léčbě můžete pomoci užíváním speciálních doplňků stravy. Mezi doplňky stravy na kvasinky patří třeba Candix.

Související

Váš názor