Domů Ostatní Jak ozvláštnit okoukaný interiér? Máme pro vás několik tipů

Jak ozvláštnit okoukaný interiér? Máme pro vás několik tipů

od admin

I ten nejútulnější interiérový prostor se může po čase okoukat. Platí to zejména v případě, že jste se při rekonstrukci nebo výstavbě nechali zlákat pomíjivými trendy, které už nějakou dobu nejsou v kurzu. Pokud si říkáte, že je nejvyšší čas alespoň trochu proměnit své bydlení a ozvláštnit ho, zbystřete. Máme pro vás pár tipů, díky kterým nebude mít vaše bydlení s nudnou nic společného.

Zútulněte si bydlení vkusnými dekoracemi

Chcete-li ozvláštnit okoukaný interiér a vyhnout se náročnější přestavbě či rekonstrukci, poohlédněte se po nových dekoracích a bytových doplňcích. Nebojte se proměnit barevné ladění místnosti a sáhněte třeba i po výraznějších barvách a výstředních kouscích.

Pořízením originálního obrazu či grafiky, designového květináče, prostírání, plastiky nebo police vnesete do prostoru nový prvek, který rozbije stereotyp a nudu. Nové dekorace a doplňky však volte vždy s ohledem na styl a účel prostoru, aby v interiéru nepůsobily jako pěst na oko.

útuiné bydlení

Nové obklady a dlažby promění bydlení k nepoznání

Pokud se nebojíte větších změn a náročnějších úprav, popřemýšlejte nad obměnou obkladů nebo dlažeb. Zejména v koupelnách jsou obklady a dlažby nejvýraznějším prvkem, který určuje styl a atmosféru prostoru. Dlažba do koupelny musí nejen hezky vypadat, ale také se snadno udržovat. V poslední době jsou oblíbené zejména velkoformátové dlažby, u kterých se minimalizuje počet spár. Díky tomu je údržba podlahy snazší a prostor vypadá opticky větší a celistvější.

Na výběr máte také nepřeberné množství dekorů a zdařilých imitací. Sáhnout můžete po strukturách betonu, kamene i dřeva. Dlažba v imitaci dřeva bude při vhodné kombinaci s dalšími interiérovými prvky působit harmonicky a propojí vás s přírodou. Například designérka Kristýna Jandíková potvrzuje, že přírodní odstíny jsou stále trendem poslední doby. Podle ní jednoznačně vedou barvy dřeva i odstíny betonu. „Osobně mám ráda i výrazné strukturované reliéfy s přírodním motivem, které jsou vidět u designových italských a španělských obkladů,“ dodává.

nové obklady

Nebojte se proměny uspořádání nábytku

Interiér však můžete poměrně jednoduše ozvláštnit a výrazně proměnit i bez větších stavebních úprav. Jednou z možností je změna uspořádání nábytku. Popřemýšlejte, jestli by vašemu oblíbenému křeslu neslušelo jiné místo. Vyzkoušejte otočit jídelní stůl, posunout postel v ložnici nebo rozšířit pracovní plochu domácí kanceláře. Nezapomeňte však na limity dané rozmístěním zásuvek a vnitřního osvětlení.

Čím zásadnější změny v interiéru provedete, tím bude ozvláštňující efekt výraznější. Je jen na vás, vsadíte-li na proměnu pomocí nových dekorací či změny uspořádání nábytku, nebo se pustíte do složitějších úprav včetně výměny původních obkladů a dlažeb za nové.

Související

Váš názor