Domů Ostatní Je lepší přebalovací pult, nebo přebalovací podložka?

Je lepší přebalovací pult, nebo přebalovací podložka?

od admin

Přebalovací pult či aspoň podložka jsou základní součástí výbavy pro miminko. Děťátko můžete samozřejmě přebalovat i na dece na posteli, ale brzy vás z toho budou bolet záda, navíc je lepší mít nějakou pevnou podložku. Podložky či pulty jsou navíc příjemnější i miminku.

A co raději koupit, přebalovací pult, nebo podložku? Podložka je pochopitelně cenově dostupnější a také vhodnější do menších prostor. Orientujte se tedy především podle toho, kolik máte doma místa. Jestli se vám do místnosti (ložnice, dětského pokoje) nevejde další nábytek, řešením je přebalovací podložka. Tu položíte na stávající komodu, stůl či pračku. Vhodné je přebalovat dítě na nějakém kusu nábytku, který je vysoký někde mezi pasem a boky.

miminko

Podle čeho vybrat přebalovací pult?

Pokud budete investovat do celého přebalovacího pultu, musíte si ohlídat více věcí. Samozřejmostí by měly být vyvýšené mantinely, aby dítko nemohlo spadnout a také aby vám z pultu nepadaly pleny a další vybavení. Nohy musí být robustní, přebalovací pult by měl pevně stát, nikoliv se kývat. Musí nabídnout také dostatek zásuvek pro uskladnění krémů, vlhčených ubrousků i dětského oblečení, které chcete mít po ruce. Ceny se pohybují v tisících korun. Nutno ale podotknout, že na přebalovací pult ještě patří měkká podložka!

Jak si vybrat správnou přebalovací podložku?

Přebalovací podložka je záležitostí pár stovek korun. Měla by být hlavně měkká a příjemná pro dítko. Pokud se bojíte ušpinění, dají se pořídit speciální potahy na přebalovací podložky, případně na ni vždy můžete dávat ručník či deku, které se dají snadno vyprat.

Věděli jste, že existují také jednorázové přebalovací podložky? Hodí se například na cestování, jsou vyrobeny z jemné vlákniny a jištěny nepropustným materiálem, takže je můžete položit na cokoliv, aniž byste se museli obávat znečištění.

Zdravotně nezávadný materiál je pro většinu výrobců samozřejmostí, přece jen si ho ale raději ověřte. Miminko by nemělo přijít do styku s lepidly, rozpouštědly ani jinými nebezpečnými látkami.

Související

Váš názor