Domů Účesy Účesy pro krátké vlasy

Účesy pro krátké vlasy

od Jana Poncarová

Krátké vlasy jsou pohodlné. A navíc také velmi slušivé a sexy – pokud tedy vyberete ten správný účes pro krátké vlasy. Přinášíme několik tipů na účesy pro krátké vlasy, které oceníte v práci, při sportu i ve společnosti.

Účesy pro krátké vlasy – mikáda

Jedním z nejoblíbenějších ženských krátkých účesů je mikádo. Mezi první ženy, které si ostříhaly vlasy na krátko a způsobily tak revoluci v ženských účesech, byla známá módní návrhářka Coco Chanel. Elegantním účesem pro krátké vlasy je hladké mikádo s patkou. Vytvoříte ho tak, že si vlasy vyfoukáte do hladka přes kulatý kartáč a sčešete na patku. Tento jednoduchý účes pro krátké vlasy oceníte v práci, ale hodí se vám také do společnosti.

Účesy pro krátké vlasy – rozcuchy

Stále módní záležitostí jsou rozcuchy. Ty se hodí skvěle právě pro krátké vlasy. Účes – rozcuch – vytvoříte jednoduše. Na prsty si naneste trochu gelu nebo pěnového tužidla, vetřete do vlasů a prsty upravte. Dobře vypadá, pokud vám bude pár pramínků padat do čela – dodá vám to rošťácký výraz. Tento typ účesu pro krátké vlasy se hodí pro volný čas.

Účesy pro krátké vlasy – do společnosti

Pokud se chystáte do společnosti a máte krátké vlasy, možná na chvíli závidíte ženám, které mají vlasy dlouhé a mohou si vytvořit monumentální drdoly nebo jinak vyčesané účesy. Ovšem pozor! Ani s krátkými vlasy se nemusíte vzdát slušivých účesů.

Vzpomeňte si na filmy pro pamětníky – vždy elegantní Lída Baarová nebo Adina Mandlová měly krátké vlasy, ale skvěle upravené. Vyzkoušejte pro vaše krátké vlasy účes ve stylu filmových hvězd. Pokud máte krátké mikádo, dejte si natáčky nebo použijte kulmu a vlasy si natočte, jako to bylo moderní ve třicátých a čtyřicátých létech.

Účes pro krátké vlasy oživí ozdoby

Použít můžete také různé sponky, pírka nebo květinové ozdoby a čelenky do vlasů. Je to jednoduché řešení, které váš účes pro krátké vlasy oživí a dodá vám nový šmrnc. Pak už stačí jen vybrat ty správné plesové šaty a můžete se stát hvězdou večera.

Související

Váš názor