Domů Účesy Účesy pro oválný obličej

Účesy pro oválný obličej

od jezzina

Volba účesu, aby slušel a přitom odpovídal soudobým trendům, to je pro mnohé ženy stále žhavé téma. Zcela nad věci mohou být ženy s oválným obličejem. Těch se rozpaky na volbou účes ani nemusejí dotýkat. Stylisté, kadeřníci, ale i lidé, kteří ženu s oválným obličejem znají, se shodnou – každý účes jí sluší. Žena s oválným obličejem si může dovolit jakýkoliv účes. Pokazit dojem může snad jen nevhodná barva nebo špatně zvolený styl, který se žene nehodí z jiného důvodu.

Oválné tváři sluší všechno

Souměrné oválné tváři bude slušet patrně každý účes. Stejně je kadeřníky, stylisty a vizážisty hodnocen i tak zvaný prodloužený ovál, kdy se lícní kosti zužují do úzké brady a úzkého čela. Ovál a prodloužený ovál je považován (alespoň v našem „zeměpisném pásmu“) za dokonalý obličej. Každý účes mu sluší. I na kadeřnické soutěže či přehlídky účesů mají kadeřníci nejraději modelky s oválným obličejem. Oválný obličej ideální i pro líčení. U oválných obličejů není většinou třeba korekce stínováním. Sluší téměř jakékoliv líčení přiměřené příležitosti. U prodlouženého oválu stačí nanést tmavší pudr na spodní část brady a tvářenku umístit spíše vodorovněji.

Účesy pro oválnou tvář: Kde neudělat chybu

Barva

  • Přestože oválnému obličeji „sedne“ každý účes, můžeme dojem pokazit například špatně zvolenou barvou nebo přelivem. Barvu vlasů je třeba zvolit podle vlastního barevného typu. Jestliže svůj typ neznáme, požádáme o tuto službu vizážistku. V některých kadeřnických salonech mají kadeřnice k dispozici i počítačové programy, na nichž je možno udělat animovanou zkoušku, a to nejen účesu, ale i barvy vlasů.

Osobní a životní styl

  • Další možnou chybou, které se může dopustit i žena s oválným obličejem, je nevhodně zvolený typ účesu nebo délka vlasů. I když oválnému obličeji sluší úplně krátké vlasy i nadýchané dlouhé kadeře, musí účes ladit s naším osobním a životním stylem, zaměstnáním a v neposlední řadě i s věkem. Sportovkyně s oválným obličejem asi nebude volit náročný účes z dlouhých vlasů. Ale i když jsme nesportovní romantičky, lokny či dívčí ohony nám udělají „medvědí službu“, jestliže se nám už překulila čtyřicítka.
  • Také musíme zvážit, jak náročný bude zvolený účes pro oválný obličej na údržbu. Zejména asymetrické krátké střihy potřebují denní péči za pomocí vlasových přípravků. A například mamince „poletující“ mezi domácností, školkou, školou, zaměstnáním – a pak v opačném sledu, moc času na zrcadlo, fén, gely a hřebeny nezbývá. I když na druhou stranu – účes v novém stylu může zcela radikálně změnit nejen vzhled, ale pocit únavy, který se dostaví i té nejzdatnější mamince.

Kvalita vlasů

  • Účes pro oválný obličej může limitovat i kvalita vlasů. Může se stát, že účes, který modelce s podobným tvarem obličeje na obrázku sluší, na nás vypadá doslova otřesně, a to jenom proto, že máme třeba suché, jemné nebo ne moc husté vlasy.

Ve všech případech je nejlepší poradit se se zkušeným profesionálním kadeřníkem.

Další zásady volby účesu

I ženy s oválným obličejem by měly ctít obecné zásada pro výběr účesu.

  1. Pokud jste silnější, neměly byste volit příliš krátký účes, který odvádí pozornost ke spodní části těla a přidá vám opticky kilogramy navíc.
  2. Malé ženy by se měly vyhýbat záplavě kudrnatých vlasů, které opticky zvětšují hlavu. Poměr velikosti hlavy a těla by pak byl nevyvážený.
  3. Ženám s velkým nosem sluší účes z lehkých vln, který změkčí ostrost profilu.
  4. Ofina obličej rozšíří a působí mladistvě.
  5. Asymetrický účes a vyčesané vlasy postavu prodlužují.
  6. I starší ženy si mohou dovolit krátký „pánský“ střih. Zejména mají-li křehkou postavu a výrazné oči.

Typy účesů

Související

Váš názor