Domů Účesy Účesy pro jemné vlasy vyžadují častou kadeřnickou úpravu a údržbu

Účesy pro jemné vlasy vyžadují častou kadeřnickou úpravu a údržbu

od jezzina

Asi by nebylo fér tvrdit, že mít jemné vlasy je velká výhra. Nebo že stačí spolknout nějaký zázračný prostředek a z jemných vlasů se stane lví hříva. Péče o jemné vlasy bude vždy náročnější než o vlasy silné. Protože jemné vlasy má poměrně dost žen, kadeřníci si s nimi vědí rady. A ženě doporučí, jaký účes je pro její „hedvábné“ vlásky nejvhodnější.

Jemným vlasům délka moc nesvědčí

Když jsme dostaly do vínku jemné vlasy, musíme se asi jednou pro vždy rozloučit s představou kštice dlouhé do pasu. Délka jemným vlasům nesvědčí – i když jich může být realtivně hodně (co do počtu vlasových kořínků na centimetru čtverečním kůže), nikdy nebudou působit dojmem husté hřívy. Jestliže právě neodcházíte od kadeřníka, bude účes z dlouhých jemných vlasů působit poněkud chudě a zplihle.

Pro jemné vlasy jsou spíše vhodnější krátké účesy. Módní návrháři naštěstí v každé kolekci počítají i s možností, že žena dlouhé vlasy nechce nebo nemůže být, a tak jsou verze krátkých účesů v každém módním trendu.

Účesy pro jemné vlasy

Velmi slušivý účes, který se drží jen s mírnými obměnami už několik sezon, je velmi krátký perfektně provedený střih od temene hlavy, který každé ženě dodá „skřítkovského“ vzhledu. A nepůsobí nepatřičně, ani když má jeho nositelka pár let nebo pár kilogramů navíc. Podmínkou je ovšem častá údržba. Protože jemným vlasům pomáháme tužidly nebo tužícími gely, musí být střih často obnovován, vlasy nemohou být přerostlé, pak už účes není svěží. Výhodou je, že se na údržbu krátkého „skřítka“ nemusíme objednávat na dámské kadeřnictví. Perfektní střih dokážou provést pracovnice z pánských salonů, a tam lze vejít přímo z ulice, bez objednání.

Trochu náročnější účesy pro jemné vlasy jsou různě – třeba i asymetricky – sestříhaná mikáda. Zkušená kadeřnice vlasy seřeže břitvou, a tím jim dodá na objemu. Podle tvaru obličeje je možno zvolit typ mikáda s ofinou a delšími vlasy v zadní a boční partii, a nebo mikádo z delších vlasů vpředu a velni krátce nebo „do podkovy“ vystříhaného týlu. Účes „do podkovy“ už ale začíná vycházet z módy, respektive – české ulice se zaplnily takto sestříhanými ženami, takže je nejvyšší čas porozhlédnout se po jiném typu střihu.

Objem vlasů zvětší dobrá kosmetika

Pro jemné a slabé kadeře jsou vhodné šampony s obsahem keratinu a elastinu. Tyto látky obalí každý jednotlivý vlásek neznatelným filmem. Konečný výsledek je ten, že se zvětší objem kštice a účes potom vypadá mnohem objemněji. Přípravky najdeme na trhu rovněž pod obecným názvem volumenové šampony.

S výběrem vhodné vlasové kosmetiky by měla každé ženě pomoci dobrá kadeřnice.

Ilustrační foto:sxc.hu

Související

Váš názor