Domů Účesy Jak se nechat ostříhat

Jak se nechat ostříhat

od jezzina

Základem každého účesu je perfektní střih. A dobrý střih provede jen profesionální kadeřník. Jestliže se žena rozhoduje, jak se ostříhat, první a zásadní zásada zní – u kadeřníka. Jakékoliv amatérské zásahy se vždy odrazí na výsledku. Potom už záleží jen na správné volbě účesu a spolupríci s kadeřníkem. Nic z toho není neřešitelné.

Účes musí odpovídat stylu ženy

Když se chce žena nechat nechat ostříhat, nemusí to být jen proto, aby držela krok s právě panující módou. Nechat se ostříhat je velmi řasto aktem, jímž chce žena jakoby začít nový život. Dost často to bývá po před nástupem do nového zaměstnání, po narození dítetě, ale i po rozchodu s partnerem,. Jako by s vlasy nechala odstřihnout i minulou životní etapu. Ať už rozhodnutí nechat se ostříhat pramení z jakéhokoliv důvodudu, vždy by ta práce měla být svěřena profesionálními kadeřníkovi. A nemusí se jednat o nějaký špičkový salon, kde se za úkony platí v řádech stovek až tisíců. I tak zvaná „holička“, tedy odbornice pracující na pánském oddělení, umí stříhat profesionálně i ženské vlasy. Rozdíl je jenom v tom, že „na pánském“ se můžeme nechat ostříhat obvykle bez objednání, nebudeme podstupovat nezbytné mytí, balzamování a sušení, za což se samozřejmě platí, i když chceme jenom ostříhat.  (Ne každému to je příjemné, někdo si raději myje vlasy svou kosmetikou. Samozřejmě musíme přijít s dokonale umytými vlasy).

„Kdo tě stříhal?“

Nechat se ostříhat od kamarádky může být docela veselá zábava, ale výsledek je skoro vždy takový, že se okolí jistojistě zeptá: „Kdopak tě stříhal?“ ještě horší je, když se někdy pustí s nůžkami do své kštice samy. Problém je nejen v tom, že takový amatérský střih působí velmi „laciným“ až zanedbaným dojmem. Ale i v tom, že to pak třeba ženě „nedá“ a ke kadeřníkovi beztak zajde, aby to pravil. A opravit vystříhané „zuby“ nebo křivou ofinu dost často nejde. A nebo jen za cenu dalšího zkrácení vlasů.

Návštěva kadeřníka

Ke kadeřníkovi bychom si neměly odběhnout jen tak halabala oblečené, ale mít na sobě to, v čem se cítíme nejlépe. Pokud je zkušený a dělá svou práci opravdu dobře, vytuší z oděvu základní povahové rysy a stylové zaměření zákaznice. Měl by také něco vědět o našich zálibách, zaměstnání i společnosti, v níž se často pohybujeme. Jenom tak lze rukou společnou a nerozdílnou dojít k dobrému výsledku.

Střih vlasů

Vybrat si účes není v současné době vůbec obtížné, protože nejen v kadeřnických salonech, ale i na internetu je možno seznámit se s panující trendy a s typy účesů. Je třeba vycházet z tvaru obličeje, kvality vlasů – a někdy také z věku. Pomoc sice nabízejí také různé „chytré programy“, které navrhují účesy elektronicky. Zkušenosti však ukazují, že ani těm není radno stoprocentně důvěřovat, protože nám nevidí do duše.

Ženy „jistého“ věku

Není příliš prozíravé snažit se maskovat roky dlouhými vlasy, které žena nosila ve svém mládí. Každý věk chce své, což samozřejmě neškrtá z výběru mladistvé krátké účesy. Naopak, pěkně ostříhané krátké vlasy zralým ženám vždycky sluší. Musí však nositelce „sedět“, korespondovat s jejím oblečením, povahou, životním stylem i profesionálním uplatněním. Jedině tak může vzniknout dokonalý lehký a elegantní dojem, na který se u ženy „jistého věku“ klade důraz.

Škodí si například žena, která trvá na tvarovaném vyšším vystříháním, přičemž zapomíná, že její někdejší labutí šíje už je minulostí.

Výhodné je neupnout se na jeden účes, který nosíme za všech okolností. Stejně jako dovedou vizážisté vzhledu velmi prospět, dokáže i zkušené oko a šikovné ruce kadeřníka udělat zázraky. Dobrý střih, provedený propracovanou kadeřnickou technikou,  umožňuje podle potřeby menší i větší změny, které ženě pomohou přijímat léta s noblesou.

Související

Váš názor