Domů Účesy Melíry do hnědých vlasů

Melíry do hnědých vlasů

od jezzina

Hnědým vlasů melírování svědčí. Prosvětlí a opticky provzdušní účes, aby nepůsobil dojmeme hnědé přilby. Melíry do hnědých vlasů by neměly být příliš světlé, jednak to neodpovídá současným trendům, jednak to vypadá velmi lacině. Melíry do hnědých vlasů by měla vždy dělat kadeřnice. Jak si zvolit melíry do hnědých vlasů? Na čem závisí výsledek?

Melíry hnědé vlasy opticky sjednotí

Hnědé vlasy mohou mít různé odstíny – od světlejší oříškovou až po kaštanovou hněď. Hnědým vlasů snad víc než u jiné barvy neprospívají povětrnostní vlivy. Hnědovlásky s delšími vlasy dobře znají situaci, kdy po letní sezoně jsou konečky jejich dlouhých vlasů až o několik tonů světlejší, než jsou vlasy u kořínků. Melírování sice nezabrání nežádoucímu zesvětlení („vyšisování“), ale světlejší konečky „zamaskuje“. Melíry do hnědých vlasů by ale vždy měla dělat kadeřnice.

Melíry: Proč ne sama doma

Nejhorší výsledky melírování pocházejí z domácí „samovýroby“. Melírování v kadeřnictví není levné. Ale kdo je podstoupil, dobře ví, jak „piplavá“ a zdlouhavá to je práce. Do ceny melírů v kadeřnictví je nutno kromě času kadeřnice započítat i cenu materiálu – což není jen zesvětlovač přípravek nebo barva. Nápad ušetřit a udělat si melíry do hnědých vlasů sama obvykle nedopadne dobře.

  • Jednak mnohdy neseženeme přípravky v té kvalitě, jako používají profesionální kadeřnice.
  • A když ano, zjistíme, že to není nic levného.
  • Musíme si uvědomit, že kadeřnice využije (a rozpočítá) jedno balení pro víc zákaznic, kdežto doma musíme nespotřebovaný materiál (zesvětlovač, barvu) vyhodit.
  • Také fólie musíme koupit celé balení (jestliže ji nemáme doma).
  • Melírování, zejména světlé pramínky, je poměrně radikální zásah do struktury vlasu, proto nám kadeřnice v salonu vlasy po melírování vždy odborně umyjí a ošetří, k čemuž rovněž použije profesionální přípravek.

Finanční úspora za amatérský nebo „auto“ výkon tedy nebude nijak výrazná.

Nemáme čtyři ruce a oči vzadu

Další argument, proč si melíry do hnědých vlasů nedělat sama, je zručnost a hbitost profi kadeřnic. Aby měly v melíry stejný odstín, je nutno nachat přípravek působit stejnou dobu. K tomu je zapotřebí hbité práce – a to nedokáže ten, kdo nemá zručnost, nemá zafixované kadeřnické „grify“:  oddělit pramínek, podložit, „proháčkovat“, nanést přípravek ve správném množství a po celé délce, zabalit tak, aby přípravek nevytékal a nezesvětloval okolní vlasy… Než se nám podaří melírovat jednu půlku vlasového porostu vpředu, už bychom jej měli smývat, a to ještě zbývají vlasy vzadu, ne které navíc nevidíme…

Přirozený vzhled nade vše

Melíry v hnědých vlasech by měly být působit tak, že si je okolí na první pohled ani neuvědomí, tak přirozeně musí působit. Signálem, že se domácí kadeřnické práce moc nezdařily, je poznámka našich kamarádek: „Ó, ty máš melíry…“ A ještě horším dojmem působíme, když se nás lidé ptají, zda jsou naše melíry do hnědých vlasů vlastní výroby. Než něco podobného, pak je mnohem lepší nechat vlasy ještě nějaký čas ve své přirozené barvě a „do prasáta“ si pošetřit na profesionální kadeřnický úkon.

Melíry do hnědých vlasů od kadeřníka

Ideální je, když máme nějakou konkrétní představu, a tou může být klidně i účes nějaké známé osobnosti vybraný na speciálním kadeřnickém webu. Snímek přineseme do kadeřnictví a poradíme se s odbornicí, zda je něco takového pro náš typ vlasů možný. Třeba nám vysvětlí, že máme jiný odstín vlasů, než má modelka, a tak by výsledek nebyl stejný. Upozorní nás, když jsme jiný barevný typ, než náš vzor. A nebo bude s naší volbou také souhlasit. Případně navrhne jiné řešení. Ke kadeřnici musíme být zcela upřímní a upozornit ji na případné zásahy (barvení, přelivy, předchozí odbarvování, trvalá), které už naše vlasy prodělaly, o to víc, když je dělal někdo jiný, ne-li my sami. Zejména v případě předchozího barvení hennou je nutno tento fakt připomenout. Vlasy nabarvené henou se odbarvují jinak než přirozené hnědé vlasy – a to je oříšek i pro skutečné kadeřnické mistry.

Cena melírování

Co se týká ceny za zhotovené melíry do hnědých vlasů, nejlepší je osobně navštívit salon, aby kadeřnice přímo viděla, jaké máme vlasy – odstín, hustotu, délku.

  • Pak stanoví předběžnou cenu, se kterou bud budeme souhlasit,
  • a nebo zvolíme jiné kadeřnictví.
  • Když je pro nás cena přijatelná, objednáme se na „zákrok“.
  • Musíme počítat s tím, že melírování není záležitost na půl hodiny, proto si na dobu objednání nesjednáváme žádné jiné povinnosti – proces nelze urychlit.

Související

Váš názor