Domů Účesy Účesy pro dlouhé vlasy: Tipy a triky

Účesy pro dlouhé vlasy: Tipy a triky

od Jana Poncarová

Dlouhé vlasy sice vyžadují dostatek péče, ale na druhou stranu jsou svým majitelkám odměnou. Můžete z nich vykouzlit řadu zajímavých účesů. A to pro všední den i významné společenské události. Inspirujte se – přinášíme několik tipů na účesy pro dlouhé vlasy.

Před úpravou dlouhých vlasů

Aby byl účes pro vaše dlouhé vlasy opravdu efektivní, je třeba, aby byly v dokonalém stavu. Věnujte jim proto péči. Před úpravou společenského účesu si je umyjte a s ohledem na typ zamýšlené úpravy vyfoukejte do hladka. Bude se vám s nimi lépe pracovat.

Pravidelně také používejte vlasové masky. Můžete si je vyrobit i doma – často stačí jen trochu olivového oleje, medu, vajíčka. Nebo třeba jen obyčejné heny.

Účesy pro dlouhé vlasy – běžný den

Ony dlouhé vlasy mohou být občas protivné – když zrovna potřebujete pracovat a pořád vám padají do čela, nebo vás šimrají na obličeji při obědě. Abyste mohla během dne normálně fungovat, je fajn si dlouhé vlasy sepnout, svázat, stáhnout….

  • Když chcete zachovat efekt dlouhých vlasů, sepněte si pírkem nebo sponou jen pár předních pramenů. Vezměte je do ruky a položte na temeno hlavy. Asi uprostřed temene je pak sepněte. Vlasy můžete ještě zafixovat lakem.
  • Pěkným a praktickým účesem pro dlouhé vlasy je hladký culík. Ten si můžete udělat, pokud máte vlasy víceméně stejně dlouhé. Sčešte je do hladka a jednoduše svažte gumičkou (pozor, žádné barevné infantilní gumičky s medvídky – nechcete být pro smích…).
  • Cop není passé. Může působit velice sexy. Vyžaduje trochu cviku, ale půjde to. Nebo můžete poprosit spolubydlící či sestru, aby vám čas od času upletla naplétaný cop…
  • Praktická je také čelenka nebo šátek. Čelenku si stačí nasadit elegantně do vlasů a je hotovo. Doplňků se rozhodně nebojte.

Společenské účesy pro dlouhé vlasy

Ať už se chystáte na ples, do divadla nebo jen na slavnostní večeři, věnujte pozornost nejen make-upu, ale také úpravě vlasů.

  • Jednoduché je nechat si vlasy rozpuštěné. Ale pozor, dobře si je rozčešte a hřeben mějte stále u sebe, abyste si kdykoli mohla na toaletách vlasy pročísnout. Aby rozpuštěné vlasy nevypadaly fádně, můžete si do nich připnout různé ozdoby – na ples se hodí různé drobné blýskavé sponečky třeba ve tvaru hvězd.
  • Drdol je elegantní. Proto si ho můžete určitě dovolit nosit i na ples nebo do divadla. Ale nikdy by to neměl být takový ten „zašmodrchaný uzel“, který si děláte doma při uklízení. Vlasy si vyčesejte vysoko, smotejte je do drdolu a připevněte pírky (budete jich potřebovat hodně). Kolem uší můžete nechat spuštěné prameny, které si natočíte a vhodně upravíte lakem.
    Vlasy si můžete také natočit na velké natáčky a vytvořit bohatý účes. Pak stačí jen přední prameny vzadu sepnout nějakou hezkou ozdobnou sponou.

Související

Váš názor