Domů Účesy Sestřihy pro dlouhé vlasy

Sestřihy pro dlouhé vlasy

od jezzina

Ani účes z dlouhých vlasů se neobejde bez pravidelného sestřihu. A navíc, nesestříhané dlouhé vlasy působí po nějaké době nudně – i dlouhé vlasy chtějí občas střihovou změnu. Než podstoupíme nový hairstyl, měli bychom si změnu promyslet. Nejlépe tak, že zhlédneme typy účesů v nějakém kadeřnickém magazínu či na kadeřnických webových stránkách. Když budeme mít o novém sestřihu dlouhých vlasů představu, dobrý kadeřník ji „dotáhne“ podle svého umění.

Zarovnané, sestříhané, asymetrické?

Nesestříhané nebo dlouho nestříhané dlouhé vlasy působí trochu nudně, někdy i neupraveně. I na dlouhých vlasech by mělo být znát, že je kadeřník „má ve své péči“, že nerostou jen pod diktátem matky přírody.

  • Dlouhým vlasů prospívá rovný (zarovnaný) střih,
  • ale zrovna tak pěkně a svěže působí dlouhé vlasy postupně sestříhané.
  • A kdo si potrpí na extravaganci (a v třeba v dlouhodobějším horizontu plánuje razantní zkrácení vlasů), může si dopřát i asymetrický střih dlouhých vlasů.

I dlouhé vlasy potřebují střih

Dlouhé vlasy potřebují sestříhat i tehdy, když se například rozhodneme změnit pěšinku z prostředka na stranu, když si chceme nechat ostříhat ofinu, a nebo naopak, když si necháváme ofinu zarůst, abychom dosáhli stejně dlouhých vlasů po celé hlavě.

Střih vždy svěříme kadeřníkovi

Sestřih dlouhých vlasů nikdy neprovádíme sami doma, a ani tím nepověřujeme kamarádku (když právě není profesionální kadeřnice). Amatérské zásahy nůžkami do dlouhých vlasů bývají patrné. Nikdy nepůsobí dobře, když lidé kolem nás poznají „self made“ střih. A ještě větší trapas nastane, když se nás na původ amatérského střihu dokonce zeptají.

Kadeřník nejen zhodnotí vhodnost účesu podle našeho typu obličeje, dlouhé vlasy zarovná, sestříhá nebo přistřihne podle našich představ, ale také odstřihne roztřepené konečky, poskytne nám v případě zájmu vlasovou kůru, navrhne barevnou korekci (přeliv), prosvětlení kštice a učiní další úpravy vhodné k novému sestřihu. Rovněž nám podle stavu a typu našich vlasů doporučí vlasovou kosmetiku.

Vlasy dlouhé, ale v duchu doby

V různých kadeřnických magazínech nebo na webových stránkách, které se věnují vlasové módě a kultuře, najdeme různé typy účesů pro jakékoliv vlasy. Dlouhým vlasům je vždy věnován dostatek prostoru, protože ženy často nosí dlouhé vlasy třeba na přání partnera, ale samozřejmě chtějí jít v dobou a potřebují znát trendy pro dlouhé vlasy, které jsou právě aktuální. Můžeme se například inspirovat účesy známých lidí z oblasti show byznysu –některé hvězdy jsou doslova ikonami vlasové módy, některé z nich propůjčují svou tvář i vlasovým studiím a firmám vyrábějícím vlasovou kosmetiku.

Počítačová animace ukáže budoucí účes

Mnohá kadeřnická studia už nabízejí jako standardní službu počítačovou simulaci případného účesu – tedy i možného sestřihu dlouhých vlasů. Služba sice není úplně zadarmo, ale jestliže si na svých dlouhých vlasech zakládáme a chceme změnit svůj look při zachování dlouhých vlasů, taková zkouška „nanečisto“ se jistě vyplatí.

0 komentář

Související

Váš názor