Domů Účesy Účesy podle typu obličeje

Účesy podle typu obličeje

od jezzina

I ženy s ostrými rysy obličeje a hranatou tváří mohou (když chtějí) vypadat něžně a žensky. Právě tak jako mohou jiné ženy opticky zúžit boubelatý obličej. Základem je zvolit správný střih v odpovídajícím stylu. Ať už je účes jakýkoli, jednou za měsíc by se na něj měl podívat kadeřník. O šatech se říká, že dělají člověka, o účesu platí to samé. Stejně jako každý člověk má jinou postavu, tak i tvary obličejů se liší. Každý z nich vyžaduje vlastní model, aby zakryl nechtěné a vyzdvihl pěkné. Nabízíme několik triků a tipů, jaký účes zvolit k různým typům obličeje.

Každý typ obličeje vyžaduje své

Podlouhlá tvář

Dlouhý a úzký obličej se opticky rozšíří kratšími účesy tvarovanými s bohatě kadeřenými vlasy po stranách. Do čela by měla spadat ofina nebo alespoň několik pramenů vlasů. Vhodný je jakoby nahodile sestříhaný krátký účes s načechranou ofinou – opticky rozšiřuje úzký obličej s vysokým čelem. Zcela jinak bude vypadat klasický pážecí sestřih po bradu. Hustá ofinka zakryje čelo a obličej tím zkrátí. Pro úpravu účesu použijte kulatý kartáč, přes který vlasy vyfoukejte do hladka.

Hranatý obličej

Hranatý tvar tváře se vyznačuje širokým čelem a silnější bradou. Pro zjemnění rysů se hodí krátký sesřih s lehce rozhozenými pramínky ofiny na čele. Vlasy jednoduše na hladko vyfénujte a na závěr upravte ofinku gelem. Čtverec potřebuje měkké orámování, což mohou obstarat vlny nebo lokny po stranách obličeje a jemná ofina. Zcela krátké vlasy jsou nevhodné. Delší budou slušivější. Máte-li raději delší vlasy, nechte je v lehkých prstýnkách spadat až na ramena. Lepší je vlasy sestříhat, působí potom vzdušněji. Vlhké vlasy natočte po pramíncích na kulmu a suché zpevněte lakem na vlasy. Všeobecmě platí, že tmavá barva vlasů působí příliš tvrdě ke světlé pleti. Proto volte odstín jemnější.

Kulatý (okrouhlý) obličej

Kulatý obličej zeštíhlí v účesu, který kryje jeho strany, dobrá je šikmá pěšinka a po čele rozházené pramínky vlasů. Na délce víceméně nezáleží, asi by však nebylo ku prospěchu věci utáhnout kadeře dozadu. Dvoustupňový účes vytváří dojem úzkého obličeje. Ofina a boční partie sahají po špičku nosu, kdežto vzadu pokrývají týl. Rafinovaná je pěšinka. Slušivý je také bohatý účes. Lehce sestříhané vlasy a jemná ofinka zjemní „buclaté“ tváře. Vlasy sušte přes hlavu, poté konečky vyhlaďte přes kulatý kartáč a načechrejte gelem.

Oválný obličej

K takovému typu se hodí téměř kterýkoliv sestřih. Módní je tak zvaný bob s peříčkovitě střiženými pramínky na týlu. Ty po usušení upravte pomocí gelu.
Klasické dlouhé hladké vlasy jsou stále v kursu. Pro zpestření si nechte sestříhat přední partie. Ty při sušení vyhlaďte a podtočte kulatým kartáčem. Na závěr vše přestříkejte lakem.

Trojúhelníkový obličej

Tento typ vystihují vysoké lícní kosti a mohutné čelo. Kratší sestřih na úroveň nosu s krátkou ofinou a prozářený červenými proužky podtrhne jemné kontury. Vlasy se fénují přes obyčejný hřeben do hladka. Trojúhelník vyžaduje bohatější ofinu a plnější strany. Ideální jsou polodlouhé vlasy končící zároveň s bradou nebo kousek pod ní. Škoda je přehlédnout pážecí účesy s delšími špičkami, směřujícími do středu obličeje. U tohoto typu obličeje je velmi slušivý střih bob, jen s kratšími vlasy na zátylku. Jemně sestříhaný s bohatší ofinkou a nadýchaný zakrývá špičaté tvary. Sušte fénem, ofinu a postranní vlasy zformujte gelem.

Související

Váš názor