Domů Účesy Účesy pro kulatý obličej

Účesy pro kulatý obličej

od Jana Poncarová

V módních časopisech se často dočteme, že ideálem je oválný obličej. Nic však není ztraceno, ani pokud vás příroda vybavila kulatým obličejem. Stačí vybrat správný účes a bude vám to zaručeně slušet.

Slušivý účes je základem pro všechny typy obličeje. Mnoho módních stylistů říká, že oválnému obličeji sluší každý účes, zatímco lidé s jinými typy obličeje (kulatý, hranatý, trojúhelníkový), musí své účesy pečlivě volit. Tvar obličeje hraje ve výběru účesu důležitou roli, zapomínat bychom ale neměli také na takové faktory, jako je osobnost člověka, jeho styl, celkové vzezření.

Kulatý obličej: Jak ho poznat?

Někdy je velmi obtížné určit, jaký tvar obličeje skutečně máte, a více kadeřníků může mít více názorů. Podívejme se ale přesto na základní charakteristicky kulatého obličeje:

  • Kulatý obličej je zhruba stejně dlouhý jako široký.
  • Charakteristická je zakulacená brada a plnější tváře.
  • Kulatý obličej je nejširší v oblasti lícních kostí.
  • Typické je široké nízké čelo.

Účesy pro kulatý obličej: Co ano a co ne

Kulatý obličej je potřeba opticky prodloužit, aby nepůsobil zakulaceným dojmem. Jak tedy vybrat ten správný účes? Obecně platí, že byste se měla vyhýbat širokým účesům a načesaným vlasům. Příliš pěkně nepůsobí ani hodně krátké účes. Pro kulatý obličej nejsou vhodné ani účesy, které končí v úrovni brady. Určitě se vyhněte rovně střiženým účesům končícím v oblasti brady, protože tak jen podtrhnete kulatost vašeho obličeje.

Skvělým řešením jsou naopak polodlouhé účesy, které jsou bohaté kolem brady nebo částečně překrývají obličej. Velmi pěkně působí také vlasy sestříhané kolem brady, které padají do obličeje. Vhodným účesem pro kulatý obličej je i vyčesání vlasů do výšky nebo nejrůznější prostříhané (vrstvené) účesy.

Určitě se ale vyhněte husté a rovně střižené ofině, která kulatost obličeje ještě podtrhne. Pokud ofině holdujete, měla by být spíše asymetrická, sčesaná např. na stranu, aby odkryla čelo.

Tip: Účes pro kulatý obličej

Jaký konkrétní účes tedy pro kulatý obličej zvolit? Jestliže chcete bleskurychle s vašimi vlasy něco udělat, vyzkoušejte následující:

Delší vlasy

Nechte si vlasy postupně sestříhat do polodlouhého účesu a vyzkoušejte také pár světlejších proužků melíru.

Kratší vlasy

Poproste kadeřnici, aby vám na hlavě vytvořila nějaké pěkný rozcuch (z českých celebrit se můžete inspirovat např. některou variací Lucky Vondráčkové) nebo si nechte vlasy sestříhat krátce pod bradu.

Související

Váš názor