Domů Bydlení Kde se dá platit Flexi Pass od Sodexo

Kde se dá platit Flexi Pass od Sodexo

od jezzina

Poukázky Flexi Pass jsou šeky jimiž lze uhradit náklady na aktivní odpočinek nebo jimi uhradit jiné služby či nákupy na více než deseti tisících místech v celé České republice. Poukázky Flexi Pass mohou sloužit jako nefinanční bonus poskytnutý zaměstnavatel zaměstnancům.

Co je Flexi Pass

Zaokrouhleně deset tisíc různých aktivit v celé republice lze hradit prostřednictvím slevových kuponů programu Flexi Pass. Jejich smyslem je podpora aktivního odpočinku, která je jako nefinanční bonus poskytována některými zaměstnavateli.

Poukázky Flexi Pass mají dvouletou platnost, která končí vždy nejpozději na konci kalendářního roku. Doba platnosti je vždy uvedena na každé poukázce.

  • Stravenky jsou platné od data vydání nové emise (vždy na podzim) do 31.12. následujícího roku.
  • Ostatní poukázky mají platnost od vydání dva roky.

Vyčerpat poukázky v plné výši

Z pohledu zaměstnance je příspěvek ve formě poukázek osvobozen od daně z příjmu za předpokladu, že jde o nepeněžní plnění. V případě, že by zaměstnavatel poskytoval svým zaměstnancům příspěvek v peněžní formě, musel by z tohoto příspěvku zaplatit daň z příjmu. Poukázky tedy nelze proměňovat za peníze bez daňových důsledků.

Na druhé straně ve vztahu zákazník a prodejna by v případě, že prodejna na nevyčerpanou hodnotu poukázky nevrátí peníze, docházelo na straně prodejny k bezdůvodnému obohacování.

Správným řešením je vyčerpání celé hodnoty poukázky. Zákazník by však měl být informován ještě před uskutečněním nákupu, o tom že musí vyčerpat poukázku v plné výši.

  • Toto opatření vychází z právní úpravy zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů v platném znění

 

Na dovolenou s flexi Passem

Atraktivní je možnost uplatnit poukázky Flexi Pass při nákupu poukazů na zájezdy s cestovními kancelářemi. Společnost Sodexho, která má Flexi Passy v portfóliu nabídek, na svých stránkách upozorňuje na důležité momenty právě v této souvislosti:

  • poukázky je možno uplatnit na celou nabídku všech zájezdů do výše 12.000,- Kč, maximálně však do hodnoty 50% z celkové ceny na jednu cestovní smlouvu
  • poukázky musí být uplatněny v jejich plné hodnotě
  • platbu poukázkami je potřeba hlásit předem, nejpozději při rezervaci zájezdu a zároveň je nutno uvést do cestovní smlouvy i celkovou výši uplatňovaných poukázek
  • poukázky je možno použít pouze na úhradu základní ceny zájezdu (vyjma doplňkových služeb a příplatků)
  • jakékoliv slevy jsou poskytovány pouze z doplatku – rozdílu mezi cenou zájezdu a platbou v poukázkách.

Kde se dá uplatnit Flexi Pass

Z webových stránek společnosti Sodexo se lze dostat na stránky MůjPas. Na nich je k dispozici filtr, který po zadání lokality – kraje nebo města – a po navolení typu provozovny, ukážou všechny možnosti v daném regionu. Umožní najít provozovny podle typu poukázky. Vybrat si vyhovující provozovnu tak lze v klidu domova. Navštívit stránky vybrané společnosti a výběr z jejich konkrétní nabídky pak už je rutinní záležitostí.

Zdroj: S využitím oficiálních informací spoolečnosti Sodexo

Související

Váš názor