Domů Bydlení Kde uplatnit Ticket Restaurant® Card

Kde uplatnit Ticket Restaurant® Card

od jezzina

Poskytuje-li zaměstnavatel svým zaměstnancům nefinanční benefity – příspěvky na stravování/jídlo – může místo již zažitých papírových stravenek zvolit modernější a praktičtější formu, a to elektronické stravenky Ticket Restaurant® Card. V Česku je kartou možno platit v asi pěti tisících různých provozoven. Seznam míst, kde je možno Ticket Restaurant® Card uplatnit, je snadno dohledatelný.

Jedna karta místo „štosu“ stravenek

Ticket Restaurant® Card je plastová karta obvyklého formátu, která nahrazuje papírové stravenky jimiž někteří zaměstnavatelé přispívají svým zaměstnancům na úhradu výdajů za stravování. Karta je vydávána ve spolupráci se společností MasterCard®

Ticket Restaurant® Card je předplacená a její držitel ji používá k platbě za hotové jídlo nebo potraviny tak, jak je zvyklý požívat jinou kartu. V České republice lze kartou platit u smluvních partnerů společnosti Edenred CZ. Děje se tak prostřednictvím bankovního platebního terminálu nebo nebo platební aplikaci E-Pay by Edenred.  Provozovatel systému uvádí, že česká síť obsahuje na pět tisíc restaurací a obchodů s potravinami (údaj 3/2018).

Proč Ticket Restaurant® Card?

Elektronické stravenky Ticket Restaurant® Card mají všechny výhody platebních karet:

  • odpadá manipulace s papírovými stravenkami;
  • platba se většinou obejde bez zadávání PIN kódu;
  • kartou lze uhradit celý nákup (potravin) – bez doplatků;
  • v případě ztráty lze kartu zablokovat a nedojde k jejímu zneužití jinou osobou.

Uživatelsky „přívětivý“ systém

Platba se provádí na klasických platebních terminálech (u pokladny nebo u obsluhy). Jinou možností je zaplatit prostřednictvím „chytrého“ telefonu nebo tabletem s platební aplikací E-Pay by Edenred ve smluvní síti společnosti Edenred. Tento způsob platby je bezkontaktní, ale někdy je držitel karty vyzván k autorizaci platby PIN kódem.

Jak se stát uživatelem

Doporučeným prvním krokem je stažení aplikace TicketCard by Edenred do mobilního telefonu (tabletu). Tato aplikace slouží držitelům karty Ticket Benefits Card a ke stažení zdarma je na Google Play, Apple Store a Windows Store. Nejjednodušší způsob, jak se naučit kartu používat a zjistit o ní vše potřebné, je navštívit stránky www-test.edenred.cz a postupovat podle různých pokynů na stránkách připravených.

Kde uplatnit Ticket Restaurant® Card

Návštěvník se snadno „prokliká“ i na stránku „vyhledat provozovny“. Do okénka vypíše zájmovou lokalitu a otevře se nabídka všech provozoven, kde lze elektronické stravenky Ticket Restaurant® Card uplatnit. U provozovny je uvedena adresa, telefonní číslo a případně i další údaje.

V reálu jsou provozovny akceptující Ticket Restaurant® Card označeny samolepkou.

Zdroj: S využitím veřejných informací společnosti Edenred

Ilustrační foto: pixabay.com

Související

Váš názor