Jsou vaše nehty nezdravé, roztřepené a nevzhledné? Lakování nepomáhá a nevíte, co s nimi? Toužíte po krásných, přirozených a přitažlivých nehtech? Vyzkoušejte módní gelové nehty! Přinášíme postup, jak si gelové nehty můžete udělat sama doma!

Už nemusíte kamarádkám závidět jejich krásné nehty, kvůli nimž tráví hodiny na manikúře, na kterou vy prostě nemáte čas. Gelové nehty, které vám vydrží krásné tři týdny až měsíc, si můžete vytvořit sama! Stačí se naučit jednoduchý postup a zpočátku se obrnit trpělivostí.

Gelové nehty: Co potřebujete?

Prvotní investice do pomůcek, které vám pomohou ke gelovým nehtům, bude finančně náročnější. Ale pokud vezmete v úvahu, že za jejich aplikaci v salónu zaplatíte 300–700 korun, je jasné, že se vám peníze brzy vrátí.

Co je k aplikaci gelových nehtů potřeba?

– Pilník
– Odmašťovač přírodních nehtů (Primer)
– Šablony nehtů (pokud nemáte své nehty dostatečně vzrostlé)
– Lepidlo na nalepení šablon
– Podkladový gel
– Modelovací gel
– Štětce (plochý a šikmý)
– UV lampy („pec“)
– Laky na nehty, kamínky (pokud si nehty chcete nazdobit)

Vyplatí se podívat se po e-shopech, zda někde není v akci celá sada pro aplikaci gelových nehtů.

Gelové nehty: Jaký je postup?

Celý postup aplikace gelových nehtů byste měla začít úpravou vašeho přírodního nehtu. Zastřihněte ho, upravte do požadovaného tvaru a kůžičku kolem nehtu zatlačte. Pokud budete dávat gel přímo na přírodní nehet, odmastěte ho Primerem (gel pak lépe přilne).

Pokud nemáte vlastní nehet dostatečně vzrostlý, přilepte si nehet umělý. Nejprve ale vyberte jeho správnou velikost! Pak na okraj umělého nehtu naneste lepidlo a nehet přilepte. Přebytečné lepidlo otřete ubrouskem. Nehet pak zkraťte do požadované délky.

Teď můžete na nehty začít nanášet gel. Nejprve naneste průhledný podkladový gel po celé délce nehtu a pak ruku na několik vteřin dejte do UV lampy, aby se gel „zapekl.“

Gelové nehty a francouzská manikúra

Poté přijde na řadu modelovací gel. Ideální je zvolit postup, kdy gel nanášíte od středu a roztíráte ho do stran. Opět dejte nehty na chvíli (2–3 minuty) do UV lampy a nechte vytvrdit. Pokud vás prst začne pálit, stačí zatlačit prstem do podložky – pomáhá to!

Velmi pěkně vypadá tzv. francouzská modeláž gelových nehtů. Pokud se pro ni rozhodnete, udělejte si ještě bílé okraje nehtů. Postup je takový, že na horní část nehtu nanesete bílý gel a vytvrďte asi 3 minuty.

Nakonec gelový nehet ještě překryjte jednou vrstvou průhledného gelu a dejte opět vytvrdit do UV lampy. Pokud chcete nehty ozdobit módními kamínky, dejte je právě do této poslední vrstvy.