Domů Kosmetika Líčení zelených očí

Líčení zelených očí

od jezzina

Stalo se to asi každé ženě: v časopisu, na přehlídce, ve filmu nebo i v reálu se nám zalíbilo líčení očí nějaké jiné ženy. Ovšem když jsme je vyzkoušely na sobě, i při zachování stejných odstínů a technik byl výsledek jiný. Kde se stala chyba? Dost možná v barvě očí. Barva oční duhovky je jedno z důležitých kritérií při líčení očí. Ke každé barvě očí se hodí jiné líčení. Jak na líčení zelených očí?

Váhavým poradí odborník

Dekorativní kosmetika má velkou moc. Stačí pár šikovných a dobře barevně zvolených tahů, a hned se na nás ze zrcadla dívá zcela jiná tvář. Nicméně, stejně jako můžeme svůj vzhled vylepšit, lze dosáhnout i opačného výsledku. Kdo našel pro svůj barevný typ a pro svou barvu očí vhodný způsob líčení, zpravidla u něj zůstává.

Jenže i líčení podléhá, když ne módě, tak dobovým trendům. A také s léty se naše tvář mění. Takže způsob, jakým jsme si líčili oči před pěti (pětadvaceti) lety nám může svou zastaralostí přidávat léta či může působit vulgárně.

Chce-li jít žena s dobou, je dobré sledovat změny v trendech. Obvykle je „vyhlašují“ renomované kosmetické firmy. Pokud nemáme jistotu, je dobrá porada s odborníkem, aby výsledný efekt byl přirozený. Taková konzultace jednou provždy objasní, co nám prospěje a co ne, bez ohledu na momentální trendy.

I při líčení zelených očí musíme myslet na základní pravidlo, že všechny barvy musí ladit. Klasické pravidlo říká, že zeleným očím nejlépe sluší líčení v barvě zelené a fialové. Pro oči hnědé nebo pro modré oči se hodí jiné barvy líčení.

Neonové líčení zelených očí

Jestliže jsme trochu odvážné, a jsme ve věku, kdy výstřednost v líčení nepůsobí směšně, můžeme zkusit neonové líčení zelených očí. Neonové barvy jsou v kurzu a zeleným očím neonové líčení svědčí.

 • Budeme potřebovat:
  fixační oční krém, bílou a hnědou tužku na oči, růžový, oranžový a fialový oční stín, růžové třpytky na líčení očí, černou oční linku, černou kajalovou tužku a zahušťující maskaru.
 1. Na celé oční víčko naneseme fixační oční krém.
 2. Po jeho zaschnutí naneseme hnědou tužkou těsně nad víčkem jemnou hnědou linii, dobře rozetřeme.
 3. Pak na celé víčko naneseme vrstvu bílou tužkou. Tento bílý podklad rozzáří další nanesené barvy.
 4. Do vnitřního koutku oka neneseme fialový oční stín. Vystínujeme jej do středu víčka.
 5. Pak směrem do středu oka naneseme oranžovou barvu a na vnější koutek zářivý růžový oční stín.
 6. Na střed víčka naneseme růžové třpytky.
 7. Těsně nad řasy namalujeme černou linku, kterou mírně stočíme směrem vzhůru.
 8. Na spodní víčko pod řasy namalujeme linku černou kajalovou tužkou,
 9. na spodní vnější linii oka naneseme fialový oční stín.
 10. Na závěr řasy zahustíme černou maskarou.

Související

Váš názor