Pamatujete se ještě na den, kdy jste v ruce poprvé držela řasenku? Je to už nějaká doba, ale stále si nejste jistá, jak si oči dokonale nalíčit? Podívejte se na náš návod na líčení očí a mějte odteď každý den nalíčené oči jako od profesionála!

Oči jsou okno do duše, říká jedno přísloví. Která z nás by netoužila po krásně nalíčených očích hereček a modelek z časopisů. Ty však mají k dispozici ty nejlepší profesionály. Nemusíte ale zoufat, s naším návodem na líčení očí jim budete moct brzy konkurovat!

Líčení očí uzpůsobte jejich tvaru

Ideálem je mandlový tvar očí. O tom si však většina z nás může nechat zdát. Ať už vás trápí zapadlé nebo daleko či blízko posazené oči, správným návodem na jejich líčení se dá mnohé změnit.

Návod na líčení blízko posazených očí

Vyhněte se tmavým stínům! Oči, které jsou k sobě blízko posazené, potřebují světlé stíny. Na vnitřní koutky oka naneste světlou linku a na horní víčko pak světlý (například perleťový) stín.

Návod na líčení daleko posazených očí

V tomto případě naopak sáhněte po tmavších barvách. Tmavé stíny naneste na vnitřní stranu horních víček a rozetřete do ztracena. Ideální je doplnit líčení ještě světlejším stínem, který ale použijete na vnější část horního víčka.

Návod na líčení hluboko posazených očí

Pokud doma nemáte sadu tří stínů jedné barvy (od nejsvětlejší po nejtmavší), utíkejte pro ni rychle do drogerie. Bez ní se totiž neobejdete. Nejprve naneste nejsvětlejší stín na celou plochu víčka (začít můžete už těsně pod obočím), pak použijete střední stín, který nanesete jen na samotné víčko. Nejtmavší barvu pak použijte jen na vnější část víčka.

Líčení očí – stíny vyberte podle barvy očí

Ukázali jsme si návod, jak se při líčení zbavit nedostatků souvisejících s posazením očí. Neméně důležité je ale vybrat správnou barvu stínu! Pro modré oči se hodí stíny hnědé barvy, které působí kontrastně. Pokud máte tmavší pleť, můžete sáhnout i po béžových stínech. Zelené oči budou skvěle ladit s nafialovělými stíny, s odstíny hnědé nebo šedozelené. Hnědé oči vypadají božsky s odstíny zlatavé nebo měděné.

Návod na kouřové líčení očí

Kouřové líčení očí je evergreen. Pro kouřové líčení jsou zapotřebí tři odstíny: tmavý, střední a světlý. Tradičně se používají černé, šedé a světle šedé oční stíny. Aktuálně ale letí zelené, fuchsiové, béžové a perleťové odstíny. Jak tedy na to?

Začněte od nejtmavšího stínu a obtáhněte linku horního víčka, pak udělejte silnější linku na spodním víčku. Následuje střední stín, jehož pomocí rozetřete nejtmavší vrstvu do ztracena. Nakonec přijde na řadu nejsvětlejší stín, který naneste na celou plochu víčka.