Domů Vztahy Diamantová svatba: Tipy na oslavu

Diamantová svatba: Tipy na oslavu

od admin

Diamantová svatba se slaví po šedesáti letech. Abychom s někým mohli tak dlouhou dobu kráčet životem je nutná tolerance, úcta, vzájemný respekt, ale i pevné zdraví. A to už za oslavu určitě stojí. Podívejte se, jak oslavit diamantovou svatbu!

Svatba po 60 letech

Svatební fotografie jsou po 60 letech možná už trochu vybledlé, nevěsta ani ženich se nevejdou do svého svatebního oděvu, svědci už možná nežijí. Proč si ale nezavzpomínat? Nepřipomenout si okamžik, kdy jste si jako snoubenci řekli své ano?

Obnovení manželského slibu je krásnou oslavou diamantové svatby. Domluvte si obřad na radnici nebo v kostele, kde jste se před šedesáti lety brali. Pozvěte rodinu a přátele. Následovat může malá svatební hostina, kde všichni oslavíte diamantovou svatbu u dobrého jídla a pití.

Stáří

Přání a dary

Diamantová svatba je opravdovou událostí, která překračuje rámec rodiny a okruhu přátel. Určitě nezůstane bez povšimnutí u místních médií a obecního (městského) úřadu, který manželům minimálně pošle přání.

Pokud vaši rodiče nebo prarodiče slaví diamantovou svatbu, určitě byste neměli zůstat pozadu a připravit pro ně minimálně hezké přání. Můžete si ho třeba nechat vyrobit. Vypučte si tajně jejich svatební fotografii a nechte z ní udělat nějaké pěkné přání (nemusíte se bát, že by se poškodila, fotografie se většinou jen naskenuje a vše už se upravuje v počítači).

Skvělé bude, pokud oslavencům na diamantovou svatbu složíte báseň – nemusí jít o nijak složité verše – kterou zarecitují vnuci nebo pravnuci.

Netradiční oslava

Možná manželé neplánují žádnou oslavu diamantové svatby. Taková událost by se ale neměla přejít jen tak bez povšimnutí. Pokud jsou oslavenci v dobré kondici, kupte jim wellness pobyt (prodávají se už speciální relaxační pobyty pro seniory). Nebo je jen vezměte na výlet na nějaké místo, které mají spojené se svým mládím.

Ne vždy ale v životě vše vychází podle našich představ. Pokud se stane, že jeden z oslavenců má slabé zdraví a v den diamantové svatby musí trávit například v nemocnici, zkuste se domluvit s personálem a udělat alespoň malou rodinnou sešlost u jeho lůžka, jestliže to jeho zdravotní stav dovolí.

Související

Váš názor