Domů Kosmetika Domácí pleťové masky: Jak si je vyrobit?

Domácí pleťové masky: Jak si je vyrobit?

od Jana Poncarová

Zdá se vám vaše pleť unavená a bez života? Není divu, každý den se musí vypořádat s negativními vlivy, jako je znečištěné životní prostředí, nedostatek spánku, nezdravé jídlo nebo stres. Jak vaší pleti pomoci? Vyzkoušejte domácí pleťové masky! Připravíte si je jednoduše doma, jsou levné, rychlé a účinné.

Pro výrobu domácí pleťové masky nepotřebujete žádné speciální ingredience – většinu přísad najdete doma ve spíži. Běžně se pro jejich výrobu používá tvaroh, med, smetana, jogurt, banán nebo bylinky. Před tím, než se necháte zlákat některou z domácích pleťových masek, zjistěte si, jaký typ pleti máte! Obecně platí, že masku byste si měla nanést na vyčištění obličej a nechat ji působit maximálně půl hodiny. Během působení domácí pleťové masky můžete relaxovat třeba u vašeho oblíbeného seriálu.

Domácí pleťová maska pro mastnou pleť

Mastná pleť je charakteristická lesklými (mastnými) místy. Domácí pleťovou masku pro mastnou pleť vyrobíte z jablka, které má antiseptické účinky, a medu. Jablko nastrouhejte najemno a smíchejte se lžičkou bílého jogurtu a medu. Přidat můžete i lžičku vloček – v tomto případě vám maska poslouží i jako domácí peeling.

Domácí pleťová maska pro suchou pleť

Suchá pleť potřebuje vyživit a hydratovat! Ideální jsou proto všechny domácí pleťové masky obsahující olivový olej. Domácí pleťovou masku pro suchou pleť si připravte ze zralého banánu, který pečlivě rozmačkejte, přidejte žloutek a dvě lžíce olivového oleje. Opět můžete přidat i ovesné vločky. Jinou možností je rozmačkat banán a smíchat ho se lžící bílého jogurtu a kapkou olivového oleje. Pokud banán raději sníte, než abyste si ho dávali na pleť, vyrobte si domácí pleťovou masku ze žloutku, dvou lžic olivového oleje a přidejte několik kapek citrónové šťávy.

Domácí pleťová maska pro normální pleť

Možná patříte k těm, které mají to štěstí a jejich pleť je „normální“. Přesto si zaslouží péči! Pro normální pleť se hodí domácí pleťová maska vyrobená z tvarohu. Do misky dejte měkký tvaroh, přidejte dvě lžíce medu a promíchejte.

Domácí pleťová maska pro zralou pleť

Pokud máte již nějaký ten rok navíc anebo vaše pleť působí unaveně, použijte domácí pleťovou masku z medu a avokáda. Tato maska pleť zregeneruje a omladí. Do misky dejte dužinu z avokáda, přidejte dvě lžičky medu a lžičku měkkého tvarohu.

Kromě pleťových masek si doma můžete vyrobit i peeling. Skvělá je například mletá káva smíchaná s olivovým olejem. Tuto směs můžete použít pro peeling celého těla.

Související

1 komentář

Simona 5.6.2011 - 14.42

Domácí masky mohou sice ušetřit peníze, ale nedoporučuju je pro citlivou pleť, já mám dobrou zkušenost s jednorázovými buničitými maskami Skinlite, mají opravdu velký výběr a stojí od 30-60Kč, což mi přijde OK, používám je pravidelně už asi půl roku a pleť se mi neuvěřitelně zlepšila.

Reply

Váš názor