Domů Péče o tělo Jak na suché rty?

Jak na suché rty?

od admin

Suché rty, nepříjemnost, která nás trápí hlavně v zimním období. Pálí, bolí, opuchají. Suché rty jsou prvním příznakem upozorňujícím nás na vážnější problém, a tím jsou popraskané rty. Zakročte zavčas a vyhněte se problému, který by mohl následovat. Jak na to?

Taky patříte k lidem, kteří po kapsách nosí balzámy na rty, protože mají neustále vysušené rty? A přitom znáte lidi, kteří v podstatě ani nevědí, co je to balzám na rty nebo jelení lůj? Čím to, že někdo trpí a někdo má krásně hebké rty i v tom největším mrazu?

Nejde však jen o vadu na kráse. Suché rty vedou k jejich praskání a popraskané rty se pak stávají vstupní branou pro bakterie. Celkově jsou suché rty příznakem oslabení organismu. Problém suchých rtů řešte zavčas. Mohou totiž signalizovat i vážnější nemoc (většinou záněty).

Suché rty: fotografie

Balzám na rty – ano, či ne?

Balzám na rty stoprocentně používejte. Jen vás musím předem upozornit, že nějaký extrémní léčivý dopad na vaše rty to mít nebude. Balzámy samozřejmě pomáhají, ale pouze krátkodobě.

Dám vám jednu dobrou radu, co se balzámů týče. Trpíte-li na suché rty, nekupujte si balzámy s přídavky minerálních olejů. Minerální oleje vám totiž na rtu vytvoří jakousi vrstvu, která zabrání před přístupem vnějších toxinů, ale jinak suchým rtům nepomohou. Naopak se vaše rty mohou pod touto pokrývkou zanítit, což bývá častou příčinou bolestivých a zarudlých koutků. V každém případě se vyhýbejte hlavně balzámům s chemickými přídavky. Chemie se přes sliznici vašich rtů dostane do těla, kde může neodvratně uškodit.

Rada nad zlato

Mojí radou nad zlato je neolizovat. Lidé si při pálení, bolesti a pocitu vysušenosti rty často olizují. Ano, je to první pomoc, bohužel taková, která vás ve vašem problému ještě více vymáchá. Rty se poté vysuší ještě rychleji a bolet budou ještě více.

Zaměřte se na jídlo a pití

Všechno, co se týká zdraví a krásy se nakonec točí kolem zdravého životního stylu. Máte-li problém se suchými rty, radši si prvně zkontrolujte, jaká je vaše životospráva.

Rada č. 1 – Dodržujte pitný režim

Suchý vzduch, klimatizace, mráz – to vše vysušuje vaše rty. Vysouší-li se něco, je potřeba tomu dodat vodu. V první řadě bychom tedy měli hydratovat, ale nejen rty, nýbrž sebe.

Rada č. 2 – Doplňte vitamín B

Druhým problémem se stává chybějící vitamín B. Je potřeba ho dostat do těla, ať už konzumací vajíček, nebo v podobě tablet. Vyhnout se musíte i většímu množství alkoholu, ten totiž odbourává vitamin B z těla. Pokud víte, že vás čeká např. oslava, kde budete pít, dodejte svému tělu vitamin B zavčas.

Ideální řešení?

Mojí radou na závěr jest: „Zvláčňujte rty tyčinkami se včelím voskem nebo bambuckým máslem.“ Bráníte-li se chemii, využijte jeden babský recept, a to med s krupicovým cukrem, který funguje jako peeling. Med rty zvláční a cukr je zbaví staré a suché kůže.

Související

Váš názor