Domů Péče o tělo Popraskané rty: Jak na ně?

Popraskané rty: Jak na ně?

od admin

Popraskané rty nás trápí především v zimě. Běžně si na ně dáváme balzámy, které ovšem popraskané rty neléčí. Jak na popraskané rty, abychom je doopravdy vyléčily?

Popraskané rty nejsou vůbec přitažlivé. Většinou s nimi bojujeme v zimě, protože jemné kůži na rtech mráz vůbec nesvědčí. Rty nám ale mohou popraskat v každou roční dobu z různých příčin. Rychlým řešením, po kterém sáhne každý z nás, je balzám na rty z drogerie. Ten ale obsahuje složky pocházející z ropy, které kůže nedokáže vstřebat a balzámy tak ve skutečnosti rty neléčí. (Všimněte si, že rty máte po aplikaci tyčinky mastné, ale po zmizení této mastnoty jsou stále popraskané!). Jaká jsou alternativný řešení?

Popraskané rty? Použijte přírodní balzámy

Pokud se chcete popraskaných rtů doopravdy zbavit, vyplatí se porozhlédnout se po alternativních přípravcích. Na popraskané rty skvěle zabírají nejrůznější přírodní produkty, jako je med, včelí vosk, bambucké máslo, aloe vera nebo mandlový olej.

Přípravky na popraskané rty s obsahem přírodních látek najdete v prodejnách přírodní a bio kosmetiky. Vybírat většinou můžete také z různých vůní – levandulový balzám vás uklidní, rozmarýn nebo máta zase mají antibakteriální účinky.

popraskané rty

Domácí recepty

Od rozpraskaných rtů si můžete pomoci i sami doma. Zkuste si připravit některý z následujících receptů!

Medový peeling na rty

Med je skvělý léčitel rozpraskaných rtů. Naneste si med na rty a nechte ho vstřebat (ale pozor, nejíst!). Medový peeling připravíte tak, že med smícháte s trochou mleté kávy a budete si směsí masírovat rty.

Balzám na rty z jojobového oleje

Léčivý balzám na popraskané rty si snadno připravíte i doma. V nádobě zahřejte dvě lžičky jojobového oleje, stejné množství včelího vosku. Nakonec přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje (např. levandule, máta, rozmarýn), nalijte do dózičky a nechte vychladnout.

Popraskané koutky

K popraskaným rtům se někdy přidají také rozpraskané koutky, což není vůbec příjemná záležitost. Tělo vám tak může naznačovat, že vám chybí vitamíny! Především vitamín B, zinek nebo železo. Vitamín B najdete např. v luštěninách, mrkvi nebo v kvasnicích.

Související

Váš názor