Domů Péče o tělo Správný tvar obočí

Správný tvar obočí

od admin

Každý tvar obličeje potřebuje jinak upravené obočí. Jak tedy obočí nejlépe vytrhat a poupravit podle toho, jak vypadá Vaše tvář? Tomu se budeme věnovat v následujícím článku.

Tvar obočí

KRUH

Jestliže jste typ ženy s kruchovým obličejem, jsou pro Vás nejideálnější řešením silné oblouky. Pokud chcete obličej opticky protáhnout, upravte obočí do výšky. Čím výš oblouk sahá, tím více se Vám obličej protáhne. Nejlepší je měkký tvar obráceného písmene V. Vytrhávat ale začněte až za vnější hranou oční duhovky. Jestliže se bojíte, abyste tuto drobnou úpravu nezkazila, zajděte raději ke kosmetičce. Není radno se pouštět do něčeho, na co se necítíte. V tomto případě by to poté nemuselo vypadat nejlépe.

OVÁL

Pro tento tvar obličeje je skoro jediným a nejlepším řešením protáhnutí obočí až za vnější hranu oka. To obličej opticky rozšíří a také zkrátí protáhlý tvar. Jak ale dosáhnout toho, aby obočí nebylo až příliš dlouhé? Na to je velice jednoduchý tip:

Vezměte si rovný předmět (například tužku nebo špejli) a jedním koncem jej přiložte k nosní dírce a pokračujte dále k vnějšímu koutku oka. Vytrhávat přestaňte právě v tom místě, kde se předmět setkal s nadočnicovým obloukem.

Pokud nemáte obočí tak dlouhé, jak potřebujete, pomozte si tužkou. Vyberte si odstín přibližně stejné barvy, jako jsou chloupky Vašeho obočí a jednoduše jej dokreslete. Dávejte ale pozor, abyste neměla linku příliš tenkou či naopak moc silnou.

SRDCE

Oplýváte obličejem tzv. srdíčkového tvaru? Pro Vás je nejlepším způsobem, jak mít upravené obočí to, že jeho délku přizpůsobíte délce oka. Ideální je pro Vás totiž obočí krátké a plné. Vytrhávat začněte nad vnitřním koutkem a dále pokračujte nad vnější hranou duhovky a skončete opět u vnější hrany oka. Dávejte si ale pozor na příliš dlouhé obočí. To zbytečně kontrastuje s úzkou bradou a nevypadá to pěkně.

ČTVEREC

Jemný, zakulacený oblouk! Pro Vás to pravé! Právě vyklenutost obočí krásně zjemní Váš hranatý obličej. Rovnou ale zapomeňte na rovné obočí! Tím byste pouze zdůraznila už takhle výraznou čelist. Trhejte chloupky obočí tak, že začnete na vnitřní straně a postupně pokračujte k vnější. Ke konci vytrhejte chloupků více. Tím se klenba krásně zúží. Váš obličej již nebude působit tak hranatě.

Našla jste si mezi tvary obličejů i ten svůj? Řiďte se tedy zmíněnými tipy, jak trhat obočí. Se svými radami či zkušenostmi s úpravou obočí, se s námi můžete podělit v komentářích.

Související

Váš názor