Domů Kosmetika Jak se zbavit vypadávání vlasů u žen?

Jak se zbavit vypadávání vlasů u žen?

od Jana Poncarová

Vypadávání vlasů není nic příjemného. Zvláště pak u žen, pro které jsou symbolem ženskosti právě krásné a upravené vlasy. Pokud vás problém s padáním vlasů trápí, nezoufejte. Zjistili jsme, jak je možné vypadávání vlasů omezit.

Když na ulici potkáte plešatého muže, asi vás to nezarazí. Čas od času ale můžete potkat i ženu, jejíž vlasy jsou nápaditě prořídlé. Občas vypadne vlas každé z nás a někdy se i divíme, kolik za den najdeme na hřebenu vlasů. Když ale vlasy začnou vypadávat hodně, je čas zpozornět. Příčinou může být hormonální změna, ale třeba i nemoc.

Zdravotní příčiny vypadávání vlasů u žen

Onemocnění štítné žlázy není u žen zas takovou výjimkou. A právě průvodním jevem zvýšené nebo naopak snížené funkce štítné žlázy může být vypadávání vlasů.

Výjimečné není také to, že mladým ženám vypadají vlasy v průběhu těhotenství nebo po porodu. Vypadávání vlasů pak může postihnout i starší ročníky v období klimakteria. V obou případech jsou důvodem hormony, konkrétně ženský hormon estrogen.

Když za padání vlasů může stres

Jestliže vám podezřele často vypadávají vlasy, ale u lékaře nic nezjistili, může být příčinou dlouhodobý stres. Zkuste proto zpomalit, relaxovat, udělat si čas sama na sebe. Prospějete tak nejen svým vlasům, ale i celému tělu.

Padání vlasů u žen může být ovlivněno také nedostatkem železa, nebo naopak nadbytkem vitamínu A. Železo najdete potravinách, jež jsou typické pro racionální výživu (např. jáhly, pohanka atd.).

Zamezte vypadávání vlasů

Jestliže se vám vlasy ztrácejí kvůli těhotenství nebo přechodu, nezoufejte, vše se zase spraví, až si hladina hormonů „sedne“. Určitě ale dbejte na zdravý jídelníček, dopřejte si dostatek zeleniny, ovoce a potravin bohatých na zmiňované železo.

Změna jídelníčku prospěje i v dalších případech. Našim vlasům totiž obecně příliš neprospívá nezdravý životní styl (tučné a sladké potraviny, přemíra alkoholu, kouření atd.).

Co by měl zdravý jídelníček, který prospěje jak vašim vlasům, tak i zbytku vašeho těla obsahovat?

  • Zeleninu a ovoce – nejlépe třikrát až pětkrát denně.
  • Luštěniny (hrách, čočka, fazole)
  • Rybí maso (ideálně třikrát týdně)
  • Ovesné vločky, jáhly, pohanka
  • Ořechy a semínka (dýňová, sezamová, slunečnicová…)

Kofeinem proti padání vlasů?

Pro všechny ženy, jimž vypadávají vlasy a mají rády vůni kávy, je jistě pozitivní, že vědci nedávno zjistili, že vlasům prospívá kofein. Vyrábí se proto vlasové přípravky s obsahem kofeinu, které mohou pomoci vypadávání vlasů.

Zázračný přípravek, který by po jedné aplikaci vypadávání vlasů u žen zastavil, ale objeven nebyl. Pokud vás padání vlasů trápí, obrňte se trpělivostí. Změňte v první řadě jídelníček.

Související

Váš názor