Domů Svět Vévodkyně Kate

Vévodkyně Kate

od jezzina

Matkou některého z budoucích panovníků britského impéria se s velkou pravděpodobností může stát Její královská výsost vévodkyně z Cambridge, hraběnka ze Strathearnu a baronka z Carrickfergusu Catherine Mountbatten-Windsor. Do světových dějin ale vstoupila ještě jako Kate Middleton, královské tituly získala až sňatkem s britským princem Williamem, vévodou z Cambridge. Společnost potřebuje ikony. Půvabná, mile vystupující a bezúhonný vévodkyně Kate má všechny předpoklady, aby vyplnila místo v srdcích Britů, vzniklé předčasným odchodem princezny Diany, její tchyně.

Říkali jí Kate, a tak to zůstalo

Vévodkyně Kate přišla na svět jako Catherine Elizabeth Middleton, nejstarší potomek Carole a Michaela Middletonových.

Narodila se 9. ledna 1982 (ve znamení Kozoroha) v britském Reading, v hrabství Berkshire. Otec Michael Francis Middleton byl leteckým dispečerem, matka Carol Elizabeth Middletonová pracovala jako letuška. Za rok po Kate přišla na svět Philippa Charlotta (Pippa) a v roce 1987 se Middletonovým narodil syn James. Rodiče Middletonovy si zřídili firmu, která na objednávku dodává dekorace, doplňky a dekorace na různé společenské události.

Rozsáhlé vzdělání, sympatické zájmy

V oficiálních životopisech vévodkyně Kate je vždy velký oddíl věnován jejímu všestrannému vzdělání.

  • Mateřskou (jazykovou) školu navštěvovala v Jordánsku (Amánu), kde rodina vzhledem k práci rodičů žila.
  • Nejnižší stupeň oficiálního vzdělání Kate získala v internátní škole svatého Ondřeje v rodném hrabství a v internátní škole Downe House.
  • Na Marlborough College poté studovala biologii, chemii a umění,
  • pak se vzdělávala ve Florencii v britském institutu
  • a v Chile se účastnila programu Raleigh.
  • Ve studiu historie umění pokračovala na jedné z nejstarších univerzit ve Skotsku (University of St Andrews). Tam se poznala s princem Williamem (narozen 21. června 1982 ve znamení Raka). Po studiu pracovala v rodinné firmě.

Postavou vysoká (179 centimetrů) a velmi štíhlá (velikost oděvů 32) Kate měla vždy ráda sport. Hrála tenis, dívčí hokej a košíkovou, věnovala se atletice a jachtingu.

Vévodkyně Kate

Kate s Williamem spolu tvořili pár již za doby univerzitních studií. Pak se na nějakou dobu rozešli (rozchod oficiálně oznámili v roce 2007). Ale spřízněnost osobností byla natolik silná, že ještě téhož roku známost obnovili. Tedy alespoň se o tom – zejména v v bulvární tisku – spekulovalo. Nicméně v roce 2010 oznámili Kate a William zasnoubení a 29. dubna 2011 se ve Westminsterském opatství konal jejich sňatek.

Půvabná, žensky zralá a vyrovnaně působící Kate získala okamžitě sympatie Britů i společenských fanoušků z celého světa: Příjemný zevnějšek, přirozené vystupování, stále usměvavá tvář, žádný skandál, ale také styl oblékání – klasický, a přesto moderní a šik.

Sympatie Britů ještě stouply, když hned v druhém roce manželé oznámili očekávání potomka, a byl to syn. Jiří Alexandr Ludvík (George Alexander Louis z Cambridge) se narodil 22.července 2013. A ani ne za dva roky nato – 2. května 2015 – se v britské královské rodině opět slavilo, tentokrát narození dcery Šarloty Alžběty Diany (Charlotte Elizabeth Diana).

Přirozenost, s jakou vévodkyně Kate představila své děti hned po narození světu, sympatie veřejnosti ještě prohloubila. Vévodkyně Kate má všechny předpoklady stát se právě takovou ikonou, jakou byla její tchyně, „nešťastná“ princezna Diana.

Související

Váš názor