Domů Vztahy Vztah se ženatým mužem ženu málokdy citově naplní

Vztah se ženatým mužem ženu málokdy citově naplní

od jezzina

Jen málokterá žena dokáže vztah se ženatým mužem „ukočírovat“, aby ji nezbyly na duši hořkost, zklamání, někdy i pošramocená pověst. A jen málokterý ženatý muž, který si najde známost „bokem“, chce ukončit manželství a žít s jinou ženou. Když žena naváže intimní vztah se ženatým mužem, musí si uvědomit trpké skutečnosti: vždy bude až ta druhá a bude se velmi často dostávat do ponižujících situací.

Jistě existují případy, kdy žena udržovala vztah se ženatým mužem jen pro svou radost – občas se s ním sešla k naprosto nezávaznému sexu a nic víc nechtěla ani nečekala. Jenže která žena dokáže intimně se stýkat s mužem a nemít ho potom plnou hlavu, nezamilovat se, nemilovat ho? Takových je velmi málo. Mnohem častější jsou případy, kdy vztah se ženatým mužem přeroste v lásku.

Muž dobývá, žena chce hnízdo

Láska v ženě probouzí „hnízdící“ pud a touhu vlastnit muže celého – nejen jeho tělo, ale myšlenky, zájmy, volný čas. A to je právě to, co jí ženatý muž poskytnout nemůže, a nebo ani nechce. Muži jen zřídka kdy začínají mimomanželský vztah proto, že chtějí od své manželky odejít a usadit se s jinou. Muž je od přírody dobyvatel. Ze zavedené domácnosti většinou odchází jedině v případě hluboce rozvráceného manželství. Často je ovšem ten rozvrat způsoben tím, že se jeho mimomanželský vztah „provalil“, doma mu nastalo peklo nebo od něj jeho manželka sama odešla.

Někdy se stane, že se ženatý muž rozvede, protože podlehne dlouhodobému tlaku milenky.

Snad jediná bezbolestná a neponižující forma vztahu se „ženáčem“ nastává, jestliže je jeho manželství udržováno skutečně pouze formálně (třeba z majetkových důvodů) a okolí (jeho děti, rodina, přátelé, kolegové) vědí o tom, že manželé žijí odděleně. Ještě lépe, když jeho stávající manželka má navíc jiného oficiálního partnera.

Vztah se ženatým mužem není žádná idylka

  • Vztah se ženatým mužem žijícím v rodině s manželkou a dětmi znamená neustálé ponižující skrývání, lhaní, přetvářku, sebezapírání.
  • Mužům v případě milenky nedělá problém doma lhát (chápou to jako milosrdnou lež vůči ženě). Inteligentní ženu jeho lhaní ponižuje, navíc je nucena lhát v souladu s ním.
  • Intimní styk se ženatým mužem se bude vždy odehrávat jaksi pokoutně: v penzionech (drahé), v jeho bytě za nepřítomnosti manželky (zlodějské a ustrašené), v přírodě (to baví jen někdy), v autě (po delší době trapně spěšné), v ženině bytu (jeho obavy, aby ho někdo neviděl).
  • Normální žena má neustálé výčitky svědomí (vůči své i jeho rodině).
  • Žena se musí smířit s tím, že bude vždy až ta druhá (třetí – za dětmi). Ženatý muž vždy reaguje na potřeby své rodiny, ale na potřeby milenky pouze tehdy, když to je možné (nemoc, odvoz k lékaři, odvoz zboží, mužské domácí práce).
  • Ženatý muž, který nemůže svůj vztah otevřeně přiznat, nikdy nevezme milenku do společnosti svých přátel, ani na veřejný společenský podnik.
  • Milenka mu nikdy nemůže koupit dárek podle svého gusta (jak by to doma zdůvodnil?)
  • Ženatý muž nepojede s milenkou na dovolenou.
  • Má-li svobodná žena vztah se ženatým mužem, uzavírá si vrátka – nevidí ostatní příhodnější „nápadníky“ a sama kolem vytváří takovou atmosféru, že se o ní nikdo ani nepokouší. Většinou tak ztratí nejlepší své roky.

Ilustrační foto: sxc.hu

Související

Váš názor