Domů Účesy Svatební účesy z dlouhých vlasů

Svatební účesy z dlouhých vlasů

od jezzina

Ve svatební den chce každá žena chcete vypadat co nejlépe. Hned po výběru šatů je proto třeba věnovat pozornost účesu. Jestliže má žena dlouhé vlasy, má opravdu na výběr z množství účesů.  Může si je nechat rozpuštěné nebo si je vyčesat, sepnout, stočit do loken, vytvořit účes elegantní, módní. Svatební účes z dlouhých vlasů vytvořený vlasovým stylistou je malé umělecké dílo. Aby ve svůj velký den měly svatební účes z dlouhých vlasů, některé nevěsty si někdy i „vypomáhají“ dlouhými vlasovými příčesky.

Svatební účes:  Pohodlí a spokojenost

Je důležité , aby se nevěsta ve svůj svatební den cítila v účesu pohodlně. Proto když si vybere na svatební obřad účes, na který není zvyklá, je dobré nechat si jej na zkoušku učesat, zvyknout si, naučit se v něm pohybovat. Příklad: Žena je zvyklá nosit dlouhé rozpuštěné vlasy, dokonce už má utvořený zlozvyk  – reflexívní pohyb, kterým shrnuje vlasy z čela, zasouvá pramínky vlasů za uši o podobně. Když bude mít svatební účes z vyčesaných vlasů, občas jí onen reflexívní pohyb „uletí“, což se nehodí. Je tedy třeba „trénovat“ chování v jiném typů účesu.

Inspiraci ke svatebnímu účesu najde nevěsta ve specializovaných svatebních časopisech, na internetu, případně jí může nabídnout nějaký účes kadeřnice nebo vlasový stylista či vizážista ze svého archivu. Čím dříve začnete hledat , tím pravděpodobnější je, že budete spokojená se svým konečným rozhodnutím. Účes je třeba také volit s ohledem na svatební šaty. A protože musí vše ladit se vším, velkou roli při volbě účesu hraje i místo konání obřadu.

Svatební účes: Dlouhé rozpuštěné vlasy

Pokud se nevěsta rozhodne pro rozpuštěné vlasy, měl by účes vycházet z přirozené textury vlasů: když mají tendenci se vlnit, je vhodné vlasy jen natočit, aby se vlnily „podle řádu“. Když jsou vlasy rovné, stačí jen dbát o jejich kvalitní a zdravý vhled: sestříhané konečky, decentní probarvení a podobně.

  • Jestliže bude mít nevěsta nějakou ozdobu hlavy – čelenku, diadém, klobouček a podobně, je třeba vyzkoušet je s účesem.
  • Svatební účes z dlouhých rozpuštěných vlasů skýtá možnost vyzkoušet některé z vlasových doplňků s perlami a krystaly.
  • Další možností je zaplést si vlasy do elegantního francouzského copu nebo tak zvaného rybího copu a přidat do stran retro hřebeny s kamínky.
  • Proč nezkusit udělat si culík z volných kadeří do strany? Tento volný, ležérní účes je ideální pro neformální svatby nebo svatby, které se odehrávají venku.
  • Rozpuštěné dlouhé vlasy mohou vypadat obzvlášť dobře pokud bude nevěsta mít svatební závoj.

Svatební účes: Dlouhé vlasy vyčesané vzhůru

Pokud má nevěsta vhodný typ obličeje, jednoduchý drdol může vypadat velmi elegantně.

  • Je možno přizdobit jej třeba krajkou – ať už retro s kamínky nebo korálky, případně do drdolu vetknout čerstvé květiny.
  • Když má nevěsta „labutí šíji“, budou při účesu z vyčesaných vlasů velmi efektně vypadat různé náhrdelníky.
  • Existuje množství variací vyčesaný vlasů od volných účesů s rozpuštěnými pramínky po elegantní skoro přísný drdol.

Svatební účes od profesionála

Inspirace se hledá v kadeřnických nebo svatebních magazínech, na specializovaných webových stránkách nebo přímo v kadeřnických salonech či v ateliérech módních stylistů.

Po zvolení účesu je dobré zjistit, jak dlouho bude úprava účesu trvat, objednat na správnou hodinu kadeřnici k jeho dokončení, a samozřejmě je dobré také předem znát cenu, kterou za účes zaplatíme.

V celkové sumě ceny za svatbu se účes ztratí, proto není dobré na tomto místě „škudlit“ a účes si zhotovovat nějak svépomocí, podomácku. Kdy jindy v životě si žena může dovolit profesionální  vysoce slavnostní účes?

Související

Váš názor