Domů Péče o tělo Váčky pod očima

Váčky pod očima

od jezzina

Váčky pod očima nepatří zrovna k okrasám tváře. Čím jsou způsobeny a jakými metodami můžeme zabránit jejich vytvoření? Stárnoucí kůže kolem očí povadá a s postupujícím věkem se také hromadí tuk v tukových váčcích pod očima – v tomto případě nepomůže už nic jiného, než plastická operace dolních víček. S přebytky kůže jsou odstraněny z větší části i tukové váčky.

Váčků pod očima se můžeme částečně zbavit změnou životosprávy. Řešením pro ženy je také vhodné líčení.

Kdy je plastická operace váčků nevhodná?

  1. Sny o pleti bez vrásek a očích bez váčků musí zapudit ženy, které trpí nemocemi, jež nedovolují anestézii.
  2. Své úmysly by měly se svým dermatologem probrat i lidé trpící výraznějším kožním onemocněním.
  3. Kontraindikací je také sklon ke keloidním, tedy zbytnělým tvrdým jizvám. Ty u leckoho vznikají i na sebemenších rankách, například po odstranění bradavic či pigmentových név.

Jak na váčky pod očima vlastním úsilím?

  • Chceme-li ošetřit slzní váčky, vykrojíme z jablka dílky, které podle návodu přiložíme pod oči. Pektiny a enzymy obsažené v tomto ovoci totiž odnímají zadržovanou vlhkost.
  • Unavené, zčervenalé a oteklé oči uklidňují bylinkové obklady z levandule a rozmarýnu. Bylinky spaříme, přiložíme na odvarem nasáklý tamponek a jeho čistou část přitiskneme na oči.
  • Vyvarujeme se alkoholu. Pokud se stal alkohol naším každodenním společníkem, musíme počítat s tím, že budeme svádět boj, víceméně marný, s červenými žilkami na tvářích a na nose. Také nepotrvá dlouho a objeví se váčky pod očima. Začnou-li vyskakovat všelijaké pupínky kolem úst, je to už dost vážné varování jater, že se necítí právě nejlépe.
  • Vaříme si čaj z kmínu. Oteklé oči a váčky pod očima může k lepšímu ovlivnit každodenní pití kmínového čaje. Jednu lžičku drogy spaříme šálkem horké vody, po deseti minutách přecedíme a ihned vypijeme. Jeden šálek je radno dát si před spaním, druhý po probuzení. Neuškodí však ani během dne.
  • Oční gel. Na váčky pod očima pomáhá i osvěžující oční gel. Nejenže odstraní únavu po dlouhém vysedávání u počítače, ale také alespoň částečně zbaví nepěkných váčků pod očima.

Váčky pod očima může „zamaskovat“ dobré líčení

Když máme pečlivě rozetřen make-up, můžeme se pustit do překrývání a zesvětlování. Na slzné váčky použijeme tmavší krycí tyčinku nebo krém o jeden stupeň tmavší, než je odstín naneseného make-upu. Tím se váčky opticky potlačí. Červené žilky a poruchy pigmentace zakryjeme krycím krémem nebo tyčinkou ve stejném odstínu, jako je náš make-up. Chceme-li působit mladě a zdravě, budeme líčit obličej tak, aby jeho střední část byla vždy světlejší. Všimněte si například v televizi, že jsou tak nalíčené všechny starší herečky. Ke korekci hlubokých kruhů pod očima a stínů kolem nosu a brady použijeme překrývací krém nebo tyčinku světlejšího odstínu než náš make-up na následující místa: Na výrazné rýhy kolem nosu existuje jeden účinný trik – stačí je jenom opticky trochu narušit. Světlejší krém nebo krycí tyčinku aplikujeme podle obrázku směrem ke spánkům. Nezapomeňte rozetřít do ztracena. Před nanesením make-upu korigujeme nedokonalosti pokožky pouze ve dvou případech: při trudovitosti antiseptickým krycím prostředkem (běžné kosmetické krycí přípravky jsou pro takovou pleť příliš mastné) a při překrývání pigmentačních poruch, popálenin nebo jizev, a to speciálním pudrem.

Ilustrační foto: sxc.hu

Související

Váš názor