Domů Péče o tělo Zábal na vlasy

Zábal na vlasy

od jezzina

Není nic divného, když zjistíme, že – například po dovolené, nemoci nebo po porodu – jsou naše vlasy jiné než dřív, nepěkné, zničené. Jednorázový zásah u kadeřníka většinou zjedná jen částečnou nápravu, takže budeme muset v regeneraci vlasů pokračovat při domácí péči. Pro zlepšení kvality vlasů jsou velmi účinné zábaly. Zábaly poskytujeme vlasům jednou týdně tak dlouho, dokud s jejich vzhledem nejsme spokojené.

Návrat k přírodě: Účinné a levné zábaly

Moderní ženy se pod tlakem různých civilizačních zátěží snaží v rámci prevence obracet zpět k přírodě. Často se vracíme k osvědčeným starodávným recepturám v přírodní kosmetice i při výrobě různých doplňků zdravé výživy, náležitě prověřeným starými lékárníky a drogisty. Sami si doma můžeme vyzkoušet přípravu vlasových zábalů.

  • Dobře působí doma vyrobený zábal, připravený smísením dvou lžic mírně nahřátého olivového oleje, jedné lžičky medu a běžné dávky vlasového balzámu, který obvykle používáme. Účinek zvýší zakrytí igelitem nebo mikrotenem a nahřátým ručníkem. Dobrá je pro tento účel sprchovací čepice. Vydržíme takto hodinu i dvě a potom vlasy normálně umyjeme.
  • Jinou směs uděláme ze čtyř lžic oleje z pšeničných klíčků, dvou lžic medu a jedné lžíce octa (stačí na dlouhé husté vlasy). Vmasírujeme ji do kadeří, zakryjeme a po půl hodině smyjeme šamponem.
  • Mnoho žen nedá dopustit na obyčejnou (myšleno – bez dochucovadel a konzervantů)  majonézu použitou jako zábal (v igelitu a ručníku se nechá působit asi patnáct minut).
  • Podobně se aplikuje i zábal z olivového oleje.
  • Pro všechny typy vlasů lze na vlasový zábal kombinovat vaječný žloutek s rostlinným olejem a citrónovou šťávou, případně ricinový olej s bílým jogurtem a rumem nebo mandlový olej s heřmánkovým odvarem. Zábaly musí být po celou dobu působení teplé a je třeba v nich vydržet hodinu.

Vlasové zábaly od odborníků

Finančně náročnější, ale rychle působící jsou speciální vlasové kúry v ampulkách. O regeneraci se postarají minerály a vitaminy, které tvoří základ těchto přípravků. Má-li být výsledek opravdu dobrý, musíme dodržovat návod.

Emulzi je většinou nutné aplikovat denně a nechat působit přes noc, což komplikuje ranní péči o účes.

K dispozici máme další výrobky, například pěnu po trvalé, pro barvené či poškozené vlasy, silikonové přípravky na ošetření konečků vlasů a podobně. Obsahují většinou avokádo, agave, panthenol a jiné výtažky.

Pro vlasy je nejlepší kupovat soubor vlasové kosmetiky v ucelené řadě od jedné firmy.

Související

Váš názor