Domů Účesy Střihy pro krátké vlasy

Střihy pro krátké vlasy

od jezzina

Krátké vlasy jsou stále v oblibě, a možná, že i čím dál víc. Krátké vlasy mohou ženu v krátké chvíli změnit z rebelky v elegantní dámu. Z krátkých vlasů můžeme vytvořit bob kopírující hlavu i roztomilý rozcuch. Podstatná je základní podmínka: kvalitní střih. Jak střihy pro krátké vlasy vybírat?

Krátké vlasy jsou stále v módě

Nosit krátký účes je in. Krátké vlasy jsou svěží, působí vždy čistě a jsou-li pravidelně stříhány, je žena s krátkými vlasy v každé situaci upravená. A jestliže chceme střih pro krátké vlasy změnit, stačí dva tři měsíce počkat, až trochu dorostou, a pak si vlasy necháme ostříhat úplně jiným stylem. U krátkých vlasů platí víc než u kterékoliv délky, že je musí stříhat jedině profesionální kadeřnice. Jakýkoliv amatérský, a nebo ještě hůře „selfie“ zásah jeho nositelku naprosto deklasuje.

Střih pro krátké vlasy z on-line katalogu

Nový střih pro krátké vlasy je nejlepší vyhlédnout si na přečetných kadeřnických internetových stránkách, kde jsou nabízeny, a také aktualizovány, typy střihů pro jakoukoliv délku vlasů. Jestliže chce žena držet krok s aktuální módou, zajímá se o žhavé sezonní novinky. Když hledá střih pro krátké vlasy, který bude mít spíš nadčasový charakter, může libovolně „listovat“ na kadeřnických stránkách i několik let zpátky (ale s tím, že bude naopak vynechávat „žhavé novinky“ toho kterého roku. Extravagantní sezonní střihy pro krátké vlasy mají „život jepičí“, a co bylo „nejvíc in“, je za tři čtyři roky „docela out“).

Víc účesů z jednoho střihu

Žena by měla myslet na to, aby byl její střih pro krátké vlasy alespoň trochu variabilní, aby mohla vlasy učesat na několik způsobů. Ke změně krátkého účesu poslouží vyfoukání, tupírování a použití gelů, vosků či jiného stylingového přípravku. I s krátkým střihem může žena vypadat pokaždé jinak. Vlasové přípravky by měly být kvalitní, ne agresivní. Výhodou je, že pro krátké vlasy jich žena spotřebuje mnohem méně, než když má vlasy polodlouhé nebo dlouhé.

Tvar obličeje a barevný typ

Je lepší vybrat z internetového katalogu víc krátkých účesů, stáhnout je a ukázat své kadeřnici. Konečný střih je pak dobré zvolit po společné poradě. Profesionální kadeřnice dokáže lépe posoudit vytipovaného vhodnost krátkého střihu ke tvaru obličeje zákaznice. Velkou pozornost musí správnému střihu věnovat například ženy s kulatým obličejem. Zároveň také dokáže poradit s barevným tónováním (přeliv nebo barva) s ohledem na barevný typ zákaznice.

Ofina změní obličej

Krátký střih je atraktivní s ofinou. Ofiny dokážou obličej naprosto změnit, a to v kladném i negativním smyslu. I s takovou zkouškou předem si dobrá kadeřnice dokáže poradit. Charakter ofiny kadeřnice doporučí i s ohledem na kvalitu vlasů (jiná pro vlasy husté, jiná pro vlasy jemné a slabé).

Krátké vlasy není škoda znovu ostříhat

Když se žena nechá zlákat, zvolí asymetrický stři pro krátké vlasy, a po nějakémtýdnu se jí omrzí (nebo ji přestane bavit poměrně náročná údržba), není vůbec žádný problém nechat se ostříhat jinak. Nové ostříhání už jednou krátkých vlasů necítí tak bolestně jako dlouhovlásky, pro které bývá dost často těžké rozloučit se s byť i jen centimetrem sestřizených vlasů.

Související

Váš názor